رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبری معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر و صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان با همکاری معاونت علمی رییس جمهور تا پایان سال جاری شروع به فعالیت می‌کند.

 اسماعیل قادری فر ، امروز ۱۷ دی، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: معاون علمی و فناوری رییس جمهور به شهرستان قاین سفر داشت و از مرکز رشد واحدهای فناور این شهرستان بازدید کرد.

وی افزود: این مرکز دارای تعداد زیادی شرکت دانش بنیان و واحدهای فناور است که امیدواریم در این سفر مصوبات خوبی برای توسعه رشد و نوآوری شهرستان‌های استان به ویژه قاین به عنوان قطب بین‌المللی زرشک و زعفران داشته باشیم.

رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبری معاون علمی و فناوری رییس جمهور بیان کرد: با توجه به توافقاتی که با استاندار خراسان جنوبی داشتیم بحث توسعه مرکز رشد و تجهیز مرکز رشد واحدهای فناور قاین در دستور کار قرار می‌گیرد.

قادری فر با بیان اینکه برای توسعه این مرکز، فضای یک هزار مترمربعی را در نظر گرفتیم و کار تجهیز و توسعه آن به زودی انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: این تجهیز و توسعه برای حمایت از واحدهای فناور با کمک استانداری و معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری صورت می‌گیرد.

رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبری معاون علمی و فناوری رییس جمهور ادامه داد: همچنین صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر و صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی استان با همکاری معاونت علمی رییس جمهور تا پایان سال جاری شروع به فعالیت می‌کند برای اینکه جریان سرمایه گذاری خطرپذیر را برای حمایت از واحدهای فناور داشته باشیم.

رییس مرکز توسعه فناوری راهبردی معاون علمی و فناوری رییس جمهور خاطرنشان کرد: برای توسعه مرکز رشد فناور قاین حدود ۷۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی می‌شود.