سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی:
🔸خراسان جنوبی از قطب‌های تولید انرژی تجدیدپذیر کشور خواهد شد

🔹سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: استان خراسان جنوبی از قطب‌های تولید انرژی تجدیدپذیر کشور، خواهد شد.
؛ مهدی جعفری با بیان این مطلب در آیین کلنگ زنی و آغاز عملیات احداث نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی نهبندان، خاطرنشان کرد:
دولت مکلف است بنا به سیاست های برنامه توسعه هفتم ۳۰ هزار مگاوات انرژی تجدیدپذیر را اجرایی کند.
🔹وی با بیان اینکه با توجه به برگزاری دو مناقصه در کشور سهم استان خراسان جنوبی در دو مرحله مشخص شد، تصریح کرد: در مرحله اول ۱۶۰ مگاوات و در مرحله دوم ۴۵ مگاوات طرح ویژه ساتبا برنده مناقصه در استان خراسان جنوبی داشته ایم.
🔹به گفته وی؛ بطورکلی در این دولت حدود ۲۰۵ مگاوات انرژی‌ تجدیدپذیر در استان خراسان جنوبی محقق می شود.
🔹سرپرست معاونت اقتصادی استانداری متذکر شد : مقدار انرژی تزریق شده در شبکه توریع برق استان از محل انرژی‌ های تجدید پذیر تا به امروز ۲۹ مگاوات می باشد.
🔹جعفری با اشاره به حمایت دولت از احداث شهرک غیر دولتی نیروگاه خورشیدی و انرژی تجدیدپذیر، اظهار داشت: معاونت اقتصادی استانداری،رفع مسائل و‌ مشکلات مطرح در بروکراسی اداری برای سرمایه گذاران در حوزه‌های اقتصادی را در دستور کار دارد.
🔹شایان ذکر است؛ در جریان این مراسم، عملیات اجرایی نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی در منطقه سید مراد شهرستان نهبندان با اعتبار بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان آغاز شد.
🔹تولید برق این نیروگاه ۲۲.۵ میلیون کیلووات ساعت معادل مصرف ۱۱۲ هزار خانوار در ماه است و زمینه اشتغال ۵۰ نفر(۴۰ نفر هنگام احداث و ۱۰ نفر هنگام بهره‌برداری) را هم فراهم خواهد کرد.
🔹این مراسم با حضور سرپرست فرمانداری شهرستان نهبندان، امام جمعه نهبندان، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در روستای سیدمراد بخش سرداران برگزار شد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور