🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: به یمن مجاهدت های بسیجی وار نیروهای مرزبانی، مرزهای مشترک استان با افغانستان از امن ترین مرزهای کشور محسوب می شوند.
جواد قناعت با بیان این مطلب در دیدار فرمانده مرزبانی استان، فرمانده مرکز آموزش محمدرسول ا… (ص) بیرجند و معاونین خاطرنشان کرد : در آموزه های دینی ما از خانواده ، دین، وطن و خاک به عنوان ناموس یاد می کنند و شما نیز با مرزبانی در حقیقت از خاک و ناموس کشور در مرزها دفاع می نمایید.
🔹وی تصریح نمود: مرزبانی در کنار سایر نیروهای امنیتی، مسئولیت خطیر مراقبت از مرز را به عهده دارد تا ما در امنیت کامل و عین آسودگی به امورات زندگی خود بپردازیم.
🔹استاندار اظهار داشت: نیروهای مرزبانی با بیشترین روحیه و صلابت با کمترین امکانات پاسگاه ها در حال رصد و کنترل مرزها هستند تا ما بتوانیم در سایه این امنیت ایجاد شده، از فرصت های مرز جهت تقویت مبادلات مرزی بهره ببریم.
🔹قناعت با تأکید بر رضایت خاطر دستگاه های مستقر در بازارچه های مرزی از همکاری خوب و صمیمانه مرزبانی، خاطرنشان کرد: انتظار این است که همین روند ادامه یابد تا با بهره گیری از فضای همدلی ایجاد شده بتوانیم استان کم برخوردار خراسان جنوبی را در دولت سیزدهم تکانی بدهیم.
🔹به گفته وی؛ برای رسیدن به این هدف و با عنایت به این که نامگذاری سال های اخیر از سوی رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) با موضوع اقتصادی صورت گرفته، اقدامات و فعالیت های مسئولین باید پیوست اقتصادی داشته باشد.
🔹استاندار افزود:امروز استقرار امنیت به معنای توجه به معیشت و اقتصاد مردم است، لذا وظیفه داریم در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهیم.

🔹قناعت تصریح نمود: عدم ثبات شغلی مرزنشینان به علت خشکسالی های سال های اخیر موجب افزایش مهاجرت و خروج آنها از روستاهای مرزی شده که باید تمهیدات ویژه ای در این زمینه اتخاذ گردد.
🔹وی با تأکید بر این که خروجی تعاملات و دیپلماسی مرزی ما باید رونق اقتصادی به همراه داشته باشد، به مذاکرات وین اشاره کرد و گفت: اگر چه براساس منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) باید نگاه مان به استفاده از ظرفیت های داخل و درون باشد اما مذاکرات وین نیز به جاهای خوبی رسیده که می تواند بار اندکی را از دوش مردم بردارد.
🔹شایان ذکر است؛ فرمانده مرزبانی استان و فرمانده مرکز آموزش محمدرسول ا… (ص) بیرجند نیز طی گزارش های مبسوطی از وضعیت مجموعه و اقداماتی گفتند که در راستای حراست از مرزهای استان صورت می گیرد.