«باسمه ‌تعالی »
چهاردهم خرداد ماه، یادآور عروج ملکوتی بزرگ مردی از تبار نور است که بر بلندای تاریخ، سرود فتح و ظفر سر داد و امید را در دل ستم دیدگان خسته از ظلم و استعمار روشن کرد.
▪️رحلت آن شخصیت بی نظیر همچون حیاتش منشأ بیداری و نهضتی دوباره شد و راه و یادش جاودانه گردید، چرا که او حقیقت بود و حقیقت همواره زنده و فناناپذیر است.
▪️پانزدهم خرداد نیز روزی است که ملت مسلمان ایران در دفاع از ارزش های اسلامی و ولایی سینه سپر کردند و در مقابل آماج گلوله های رژیم سفاک پهلوی سرافرازانه ایستادند تا اسلام و ارزش های ناب اسلامی باقی و ماندگار باشد.
▪️مجاورت سالروز ارتحال ملکوتی امام راحل و قیام خونین ۱۵ خرداد در تقویم که نقطه عطفی در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ایران محسوب می گردد، یادآور این نکته است که انقلاب اسلامی با نام و اندیشه و راه امام خمینی(ره) و شهدای والامقام انقلاب، پیوندی عمیق دارد و بر ماست تا با حلقه های متحد و ناگسستنی همدلی و وحدت، دشمنان را چونان همیشه از توطئه های شوم خود ناامید و پایه های اقتدار و عزت ایران اسلامی را تضمین نماییم.
▪️بدینوسیله سالروز رحلت جانسوز بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و شهادت یاران باوفایش در فاجعه قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ را به عموم مردم شریف و مومن استان خراسان جنوبی تسلیت عرض می نمایم.
▪️امید است با پاسداری از آرمان های والای بنیان گذار جمهوری اسلامی و خون پاک شهدا تحت لوای فرامین مقام معظم رهبری، برای اعتلای این نظام مقدس و سرافرازی ایران اسلامی بیش از پیش تلاش نماییم؛ ان شاءالله.
▪️محمد صادق معتمدیان
استاندار خراسان جنوبی