امام جمعه موقت بیرجند گفت: نهضت بزرگ اسلام با بعثت رسول اکرم (ص) رقم خورد و با جریان غدیر این نهضت کامل و مسیر بشر برای رسیدن به رشد و کمال مشخص شد.

حجت الاسلام غلامحسین نوفرستی در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند که در مسجد جامع المهدی (عج) اقامه شد، ضمن تبریک دهه امامت و ولایت، اظهار داشت: پیامبر اکرم(ص) در ماه‌های آخر عمرشان قائده امامت و ولایت را از سوی خداوند متعال وضع کرد.

وی افزود: دهه امامت و ولایت بهترین فرصت برای آشنا کردن مردم با زندگانی و سیره و منش حضرت علی (ع) و تبیین جایگاه واقعه غدیر است.

خطیب جمعه بیرجند با ذکر این نکته که واقعه غدیر اجرای یک دستور مهم خداوند توسط پیامبراکرم (ص) است، بیان کرد: ابلاغ آیه ولایت توسط پیامبر(ص) برای ولایت و امامت امیرالمومنین(ع) در موقعیتی به نام غدیرخم انجام شد.

حجت الاسلام نوفرستی عنوان کرد: مسئله امامت و ولایت یک مسئله مهم در اسلام است و در جریان غدیر با ولایت و امامت امیرالمومنین(ع) ترسیم آینده اسلام تا ابد و قیامت انجام شد.

وی با اشاره به پیوند غدیر، عاشورا و نهضت جهانی ظهور امام عصر(عج)، بیان کرد: جریان عاشورا حفظ اسلام است و حکومت جهانی امام عصر موقعیتی است که مردم حقیقت امامت و ولایت را بچشند.

حجت الاسلام نوفرستی با بیان اینکه حرکت در مسیر ولایت و امامت برکات زیادی دارد، بیان کرد: دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب تمام توطئه‌های خود را بر علیه ما بکار گرفتند که همراهی مردم و رهبری‌های داهیانه امامین انقلاب تاکنون این انقلاب را حفظ کرده است.

وی عنوان کرد: دشمنان در طراحی فتنه‌ها و توطئه‌های خود برای مقابله با ایران اسلامی موفق بودند اما در محاسبات خودشان پیوسته شکست می‌خوردند چرا که دشمنان نمی‌توانند در خصوص نقش مردم زمانی که پیوند با امامت و ولایت می‌خورد، محاسبه دقیق داشته باشند.

امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: به همین خاطر است که تمام برنامه‌های دشمنان تاکنون به شکست انجامیده است، دشمنان و به خصوص آمریکایی‌ها در افغانستان و عراق هزینه زیادی کردند و در نهایت به اهداف خود نرسیدند و منطقه را ترک کردند.

حجت الاسلام نوفرستی با بیان اینکه امروز به برکت همراهی جمهوری اسلامی ایران و حضور شهدای مدافعان حرم و به خصوص سردار سلیمانی جایگاه ما در منطقه بسیار بالاست، بیان کرد: در حال حاضر روز به روز فاصله و شکاف بین آمریکای جنوبی و مرکزی بیشتر می‌شود و حضور رئیس جمهور کشورمان در آمریکای لاتین را از برکات ولایت بدانید.

وی اظهار داشت: آنها مدعی بودند که می‌خواهند کدخدای جهان باشند، اما به برکت رهبری‌های امامت و ولایت و همراهی مردم با ولایت، امروز شما زمینه‌های شکست آمریکایی‌ها را در زمینه‌های سیاسی و اقتصادی مشاهد می‌کنید.

حجت الاسلام نوفرستی افزود: در داخل هم آمریکایی حق سه درصد غنی‌سازی هسته‌ای را هم برای ما قائل نبودند اما امروز با ۶۰ درصد غنی‌سازی هم راضی هستند.

وی با اشاره به برگزاری نشست مشترک وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه هم گفت: مقام معظم رهبری می‌فرمایند که مسئله اطلاعات یکی از مسائل مهم کشور است و یکی از ضعف‌های ما در ارتباطات با دستگاه‌های اطلاعاتی، نبود تفاهم بین این مجموعه‌ها است.

امام جمعه موقت بیرجند افزود: اگر می‌خواهند در راه خدا جهاد کنند، جهاد آنان این است که این تفاهم در همه رده‌ها پیاده شود، اگرچه در راس این نهادها تفاهم به صورت جدی وجود دارد اما مجاهدت واقعی این است که همکاری و تفاهم در همه سطوح پیاده شود.

وی با ذکر این نکته که دشمنان ما سعی دارند با اشراف اطلاعاتی و ارتباطات بر جهان سلطه پیدا کنند، بیان کرد: این خواست ولایت است که همه دستگاه‌ها در مباحث اطلاعاتی با همکاری، همراهی و هماهنگی، موضوعات را به عنوان جهاد دنبال کنند و این حتما رقم خواهد خورد.

وی با اشاره به اقتدار روز افزون نیروهای مقاومت در سطح منطقه، گفت: امیدواریم هر روز شاهد گسترش اقتدار جبهه مقاومت در جهان باشم و هسته‌های مقاومت در اقصی نقاط جهان شکل بگیرد.