مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از برگزاری اولین جشنواره کالاهای فرهنگی استان همزمان با ششمین جشنواره کالاهای فرهنگی کشور خبر داد.

 ناصر نبی زاده با بیان این خبر عنوان کرد: این جشنواره باهدف گفتمان سازی و حمایت از تولید و مصرف کالاهای فرهنگی، فرهنگ‌سازی تولید و مصرف کالاهای بومی، ایجاد فضای رقابتی میان فعالان صنایع دستی استان و آشنایی نسل کنونی با کالاها و تولیدات استانی برگزار می شود.

به گفته وی موضوعات این جشنواره شامل حوله بافی، گوهرسنگ، جاجیم بافی، سفره اردی و حصیربافی می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به این که علاقه مندان تا ۳۰ بهمن ماه مهلت دارند از طریق سامانه تخصصی جشنواره فیروزه به نشانی jayezehfiroozeh.ir آثار خود را ارسال کنند، ادامه داد: متقاضیان می‌توانند، حداکثر با۱۰  اثر در جشنواره شرکت کنند.

نبی زاده با تاکید بر این که متقاضیان باید تصاویر آثار را در سامانه بارگذاری و ضمن الصاق کد رهگیری دریافتی از سامانه، محصول خود را به صورت فیزیکی به دبیرخانه استان مربوطه ارسال کنند، بیان کرد: عکس ها با کیفیت مناسب و همچنین از تمامی زوایای محصول و بسته بندی و محتویات داخل بسته بارگذاری شود.

وی با بیان این که داوری آثار ۵ اسفندماه انجام خواهد شد، اضافه کرد: نمایشگاه آثار جشنواره همزمان با اختتامیه ، ۱۰ اسفندماه برپا می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این که در هر یک از رشته های بخش هدایای فرهنگی، سه نفر به عنوان نفرات اول تا سوم برگزیده می‌شوند، خاطرنشان کرد: داوری آثار توسط اساتید معرفی شده از سوی اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان و به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

نبی زاده به جوایز جشنواره نیز اشاره کرد و افزود: نفر اول در هر رشته لوح تقدیر و مبلغ ۲۰ میلیون ریال ، نفر دوم لوح تقدیر و مبلغ  ۱۵ میلیون ریال و نفر سوم لوح تقدیر و مبلغ ۱۰ میلیون ریال را دریافت خواهد کرد.