نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند در پیامی به مناسبت ۲۲ بهمن اظهار داشت: بهمن ۵۷ تنها مختص یک نقطه جغرافیایی خاص در ایران نبود بلکه سرآغاز بیداری همه جوامع اسلامی و بین‌المللی و ایجاد اراده برای پیاده‌سازی عدالت بوده است.

در پیام حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی آمده است: انقلابی که وارد چهل و سه سالگی خود شد و به معنای حقیقی کلمه یک انفجار نور بود؛ وقتی به راهی که طی این چهل و سه سال آمده‌ایم نگاه کنیم، آنچه که در بهمن ۵۷ رقم خورد تنها مختص یک نقطه جغرافیایی خاص در ایران نبود، بلکه سرآغاز برای بیداری همه‌ی جوامع اسلامی و بین‌المللی و ایجاد اراده برای برچیدن بساط ظلم و استبداد در دنیا و پیاده‌سازی عدالت و بازگشت کرامت به انسان‌ها بوده است.

وی افزود: چهار دهه تلاش موفق در عرصه‌های داخلی و خارجی، بی‌شک ثمره روحیه مجاهدانه، انقلابی و شهادت‌طلبی و حضور پررنگ و آگاهانه نسل‌های اول و دوم و سوم و چهارم انقلاب در عرصه‌های گوناگون بوده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: تجربه چهل ساله انقلاب اسلامی در مواجهه با تهدید، تحریم و فتنه و دستاوردهای ارزشمند بدست آمده سبب شده تا گام دوم انقلاب با پشتوانه محکمی از چیستی‌ها و چرایی‌ها آغاز شود.

وی اظهار داشت: در مقطع حساسی از تاریخ هستیم، تحریم‌ها و محاصره‌ها را باید تبدیل به فرصت‌ها کرده با توکل به خداوند و به میدان آوردن جوانان نخبه و دلسوز و دانشمند، کمبودها را جبران و کشوری نمونه با ملتی مقاوم به جهان تشنه عدالت ارائه دهیم.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی افزود: یوم‌الله ۲۲ بهمن امسال اگرچه همراه شد با محدودیت‌های بیماری منحوس کرونا و از حضور در راهپیمایی محروم شده‌ایم، البته این محدودیت‌ها سبب شد تا صاحبنظران و موثرین، به سمت و سوی احیای دیگر ظرفیت‌های تبلیغی و فرهنگی بروند که الحمدالله تلاش‌های گسترده و موفقی در انعکاس دستاوردهای نظام و همچنین آگاهی و بصیرت‌بخشی انجام گرفته است.

وی بیان کرد: اینجانب با گرامیداشت ۴۳ سالگی انقلاب اسلامی که رنگ و بوی فاطمی دارد، ضمن تبریک ایام ولادت حضرت صدیقه طاهره «سلام الله علیها» و تجدید میثاق با بنیانگذار انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری دامت برکاته، از آحاد مردم شریف خراسان جنوبی و بویژه جوانان انقلابی خواهانم در روز ۲۲ بهمن ماه بصورت هماهنگ و یکپارچه در سطح شهرها (با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی) و فضای مجازی با نشر محتواهای بصیرتی از دستاوردهای انقلاب اسلامی حفاظت نمایند.

امام جمعه بیرجند ادامه داد: لذا از تلاش‌ها و فعالیت‌های موثر دست‌اندرکاران برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی و فعالان رسانه‌ای و صدا و سیمای استان صمیمانه سپاسگزارم.

راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن فردا (چهارشنبه) همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی به ۲ شیوه خودرویی خانوادگی و در فضای مجازی برگزار می‌شود.

مراسم راهپیمایی خودرویی در مرکز استان (بیرجند) ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۲۲ بهمن از تقاطع بلوار امام رضا (ع) و صیاد شیرازی آغاز می‌شود و در امتداد خیابان پاسداران تا مزار شهدای گمنام ادامه خواهد یافت.

پایان بخش برنامه‌های دهه فجر ۹۹ مراسم رسانه‌ای با جمعیت محدود است که ساعت ۱۲:۳۰ ظهر روز ۲۲ بهمن با سخنرانی حجت الاسلام «محمدرضا تویسرکانی» مسوول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین به صورت زنده از شبکه‌هایی رادیویی و تلویزیونی استان پخش خواهد شد.