🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: پشتیبانی و حمایت مردم، مهمترین عامل در شکل گیری، تداوم و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران می باشد.
ملانوری با بیان این مطلب در همایش فرمانداران شهرستان های استان خاطرنشان کرد: در کنار همه عوامل مؤثر در دوام و پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی و جایگاه آن در دنیا، موضوع همراهی و مشارکت مردم در همه امور از مؤلفه های بسیار تأثیر گذار و غیرقابل انکار است.
🔹وی با تأکید بر تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از اقدامات معاندین و جنگ روانی شکل گرفته، تصریح نمود: معاندین و مخالفین نظام مدام بر این طبل می کوبند که مشارکت مهم نیست بلکه شکل گیری یک دولت جوان و انقلابی اهمیت بیشتری دارد در حالی که رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی)، مشارکت را پشتوانه نظام می دانند و بر آن تأکید دارند.
🔹استاندار متذکر شد: اگر چه دولت انقلابی و جوان مهم است اما همین دولت هم بدون پشتیبانی مردم، اقتداری نخواهد داشت.
ملانوری ادامه داد: به همان اندازه که انتخاب فردی اصلح،کارآمد، متعهد، متدین و سیاس برای نشستن بر کرسی ریاست جمهوری یا شوراهای اسلامی شهر و روستا مهم است، با همان میزان هم پشتیبانی و حمایت مردم از وی دارای اهمیت می باشد.
🔹وی تأکید کرد: هر چه میزان رأی مردم به افراد منتخب بیشتر باشد، اقتدارشان نیز بیشتر خواهد بود.

🔹استاندار با تقدیر از حضور پررنگ مردم در رژه خودرویی روز ۲۲ بهمن،علیرغم همه محدودیت های موجود، گفت: مردم در همه ادوار نشان داده اند که نظام برای شان مهم است و برای همین همیشه در صحنه حضور پیدا می کنند.
ملانوری اظهار داشت: در جریان انتخابات هم اگر برنامه ریزی درستی داشته باشیم، دقت لازم در همه امور صورت گیرد و رفتار ما به گونه ای نباشد که در اراده مردم خلل ایجاد شود، مردم با دید باز همراهی می کنند.
🔹وی،سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت را چهار موضوع بسیار مهم در جریان انتخابات برشمرد و گفت: مسئولیت تأمین سلامت و امنیت انتخابات به عهده ما به عنوان مجریان انتخابات است اما موضوعات رقابت و مشارکت، وظیفه خیلی از گروه ها، احزاب سیاسی، نهادهای مدنی، ریش سفیدان و افراد تأثیرگذار است.
🔹به گفته وی؛ این افراد می توانند با آگاهی بخشی و ایجاد انگیزه، آحاد مردم را به حضور هم در بحث رقابت هم مشارکت ترغیب نمایند.
🔹استاندار به فشارهای آمریکا و کشورهای وابسته به آن اشاره کرد که با هدف تضعیف مردم صورت گرفته و گفت: با وجود همه تهدیدهای موجود، به لطف اقدامات نظام، مداخله های دولت و همراهی مردم، شاهد تاب آوری بالای جامعه در برابر همه فشارها هستیم.
🔹ملانوری ادامه داد: در بحث مسایل اقتصادی هم علیرغم این که مشکلات جدی رقم خورد اما خوشبختانه در حال حاضر به ثبات نسبی رسیده ایم، اوضاع رو به بهبودی است و اتفاقات حوزه بین الملل نیز باعث شده رضایتمندی در بین اقشار و آحاد مردم بیشتر شود.
🔹وی، از اهمیت برگزاری انتخابات در جامعه بین المللی گفت و تصریح نمود:از آن جایی که افراد تأثیرگزار نظام، از شخص رهبری گرفته تا اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا به صورت مستقیم یا غیرمستقیم بر اساس رأی و نظر مردم انتخاب می شوند، لذا انتخابات ایران همواره برای جامعه بین الملل مهم بوده است.

🔹به گفته وی؛ به دلیل اهمیت این موضوع، معاندین همواره به دنبال این هستند که با طراحی سناریوهایی به پایداری نظام خدشه وارد کنند لذا باید برای برگزاری انتخابات سالم، امن و با مشارکت حداکثری اهتمام ورزیم.
استاندار خاطرنشان کرد: در راستای برگزاری انتخاباتی سالم باید اصل قانون مداری را رعایت کنیم و برای این کار، آموزش و مهارت آموزی همه عوامل اجرایی بسیار مهم است.
ملانوری ادامه داد: عوامل اجرایی باید قانون را بازخوانی کنند تا در روز انتخابات، درگیر ابهام و شبهه ای نباشند.
🔹وی اصل بیطرفی را نیز از مواردی برشمرد که باید مورد توجه عوامل اجرایی باشد و خاطرنشان کرد: بر اساس تأکید رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور و قانون، همه کسانی که در برگزاری انتخابات یا روند نظارت بر آن نقش دارند باید کار خود را بیطرفانه انجام دهند.
🔹به گفته وی؛ ما به واسطه جایگاه حقوقی و مسندی که نظام برای ما مهیا کرده، باید مراقب رفتار، گفتار، نوشته، رفت و آمد و منش خود باشیم تا مبادا شائبه طرفداری از فرد یا گروهی خاص را القاء نماییم.
🔹استاندار با تأکید بر این که رفتار و گفتار ما می تواند بر نظر مردم و در نهایت نتیجه انتخابات تأثیر بگذارد ، اظهار داشت: همه ناظران، بازرسان و مجریان انتخابات باید تلاش کنند که رأی مردم حاکم شود و کسی سرنوشت شان را در یک دوره ۴ ساله به دست بگیرد که خود انتخاب می کنند.
🔹ملانوری متذکر شد: ما باید همه تلاش خود را بکنیم که انتخابات بدون هیچ اعتراض و گلایه ای تمام شود ، رأی ها با مشارکت بالای مردم به صندوق ها ریخته شود و نتیجه انتخابات همان شود که مردم می خواهند.
🔹شایان ذکر است: این مراسم با حضور خوش خبر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، قهرمانی مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری و فرمانداران شهرستان های ۱۱ گانه همراه بود.