مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان جنوبی گفت: ۲ هزار و ۷۵۸ نفر در این استان برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد یک هزار و ۲۵۰ نفر واجد شرایط شناخته شدند.

وحید داعی  افزود: باتوجه به رکود برخی کسب و کارها بر اثر شیوع ویروس کرونا برخی مستاجران با مشکل روبه‌رو شدند که دولت مصوبه‌ای مبنی بر پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به این قشر تصویب کرد.

وی بیان کرد: براساس این مصوبه رقم دریافت تسهیلات برای تهران، کلانشهرها و سایر شهرها به ترتیب ۵۰، ۳۰ و ۱۵ میلیون تومان در نظر گرفته شد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: ثبت‌نام اولیه این طرح از چهارم تا نهم مرداد انجام و پس از آن از ۱۴ تا ۲۰ مرداد به متقاضیان مهلت داده شد که نسبت‌ به بارگزاری مدارک خود به صورت اینترنتی اقدام کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در مرحله دوم تعدادی از متقاضیان نسبت به تکمیل مدارک خود اقدام نکرده بودند تا ۲۴ شهریور به آنها فرصت ثبت مدارک داده شد.

داعی عنوان کرد: از مشمولان دریافت وام ودیعه مسکن در استان خراسان جنوبی تاکنون ۲۲۷ نفر موفق به دریافت تسهیلات و ۳۷ نفر در حال تشکیل پرونده در بانک‌ها هستند.

وی با بیان اینکه متقاضیان وام ودیعه مسکن باید فاقد زمین و مسکن و دارای اجاره‌نامه رسمی باشند گفت: در مرحله اول وام ودیعه مسکن به افراد زیر پوشش کمیته امداد و حقوق‌بگیران تعلق می‌گیرد.