🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: نظام جمهوری اسلامی، نظام خدمت است و فرصتی که در اختیار ما قرار گرفته باید در راه خدمت به مردم صرف شود.
ملانوری با بیان این مطلب در جلسه شورای اداری شهرستان طبس خاطر نشان کرد:فرصت و مجالی که نظام به ما به عنوان مسئولین منطقه داده،مثل گذشتگان گذراست و به زودی تمام می شود لذا باید در این مجال به گونه ای اقدام کنیم که در پیشگاه خداوند متعال، مردم و وجدان خود، پاسخ درستی داشته باشیم.
🔹وی با اشاره به ظرفیت های غنی استان به ویژه شهرستان طبس تصریح نمود: بدون تردید ما در پیشگاه خداوند باید پاسخگو باشیم که برای بهره برداری و بهره مندی مردم از این ظرفیت ها چه کرده ایم؟
🔹استاندار گفت: اولین گام برای بهره برداری هر چه بهتر از این استعدادها این است که برنامه ریزی بر پایه اطلاعات، تفکر، تدبیر و اندیشه درست داشته باشیم و با تعامل و هم افزایی همه پتانسیل های علمی را بکار گیریم و همه در یک جهت به سمت توسعه پیش برویم.
🔹ملانوری با اشاره به این که گام دوم در این راه، انگیزه داشتن است، افزود: مدیر، کارمند، کارگر و بخش خصوصی نشسته، نمی تواند کاری پیش ببرد، وقتی این همه ثروت داریم اما انگیزه و همتی برای بهره برداری نداشته باشیم، راه به جایی نمی بریم.
🔹وی خلاقیت و نوآوری را هم نکته مهمی خواند و گفت: برای استفاده هر چه بهتر از این ظرفیت ها باید راه هایی تازه و نو پیدا کنیم و با استفاده درست از همه منابع و ذخایر در کنار هم برای توسعه برنامه ریزی نماییم.
🔹به گفته وی؛ توسعه، پیشرفت، برکت و رحمت خدا در اتحاد و همبستگی است و ما زمانی می توانیم به این مهم دست یابیم
که همه در کنار هم باشیم.
🔹استاندار تأکید کرد: توسعه شهرستان، استان و کشور اتفاق نمی افتد مگر این که در جامعه تفکر توسعه ای شکل بگیرد.
🔹ملانوری ادامه داد: ما اگر بخواهیم و اراده کنیم، می توانیم بر مشکلات فائق آییم و به پیشرفت برسیم.

🔹وی به بازدیدی که از معدن ذغالسنگ داشت، اشاره کرد و گفت: ذغالسنگ، فرصت بزرگی است و بر اساس رایزنی هایی که امروز صورت گرفت به زودی در جلسه ای با حضور عوامل دست اندرکار، مراحل مختلف کار، از اکتشاف تا بهره برداری و رسیدن به محصول و بازار فروش مورد پایش و بررسی قرار می گیرد تا ببینیم از چه طریق می توانیم شرایط موجود را توسعه بدهیم.
🔹به گفته وی؛ موضوع زیرساخت های امداد و نجات ذغالسنگ از مواردی است که قبلاً تأکید شده اما به فراموشی سپرده شده است و امروز تأکید شد به طور جدی پیگیری شود.
🔹استاندار در ادامه از وضعیت راه های شهرستان گفت و متذکر شد: راه های طبس مربوط به این شهرستان نیست بلکه ظرفیتی ملی است که همه کشور از آن منتفع می شوند.
🔹ملانوری گفت: از ظرفیت راه های طبس، مرز ماهیرود، بندر عباس، سیستان و بلوچستان و همه کشور استفاده می کنند لذا به همین نسبت هم باید برای توسعه آن پیگیری شود.
🔹وی به نیاز اعتباری پست برق طبس برای بهره مندی واحدهای صنعتی نیز اشاره کرد و تأکید نمود: با توجه به اهمیت موضوع، کمک می کنیم که این پروژه شتاب بگیرد.
🔹استاندار برای رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان هم راهکارهایی ارائه کرد و تصریح نمود: اجرای این برنامه ها و انتخاب بهترین راهکار، نیاز به کار کارشناسی دارد و امیدواریم بتوانیم به زودی بهترین تصمیم را در این زمینه بگیریم.
🔹ملانوری از برنامه اش برای رفع مشکلات دامداری های شهرستان نیز گفت.