#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabarvahonar

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#خبر_و_هنر    #خبروهنر#خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

 

🔸🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: در این مورد که هنوز نتوانسته ایم از ظرفیت مرز به طور کامل استفاده کنیم، متهم ردیف اول خودمان هستیم.
🔹بقناعت با بیان این مطلب در هشتمین جلسه شورای ساماندهی مبادلات مرزی که همزمان با کارگروه توسعه صادرات استان برگزار شد، خاطرنشان کرد: در این مورد نباید دنبال مقصر بگردیم یا به امید دیگران باشیم، بلکه باید خودمان همت کنیم و از ظرفیت مرز به درستی بهره برداری نماییم.
🔹وی تأکید کرد: مشکلات موجود در مرز را خودمان باید حل کنیم برای این کار هم باید عطش کار داشته باشیم و با دلسوزی مسایل را پیگیری نماییم.
🔹وی با تأکید بر این که ما تا کار تیمی نکنیم، هیچ توفیقی نخواهیم داشت، گفت: باید با کار جهادی و تعامل، فرصت طلایی مرز را مغتنم بشماریم.
🔹استاندار، عملکرد آیت الله رئیسی را فرصتی طلایی خواند و تصریح نمود: رئیس جمهور حتی روزهای جمعه را در مأموریت به سر می برد، ما اگر ۵۰ درصد او وقت بگذاریم، شرایط اینجا طلایی می شود.
🔹قناعت، تدوین یک برنامه و چشم انداز برای بهره برداری از مجموعه اقتصادی و تجاری ماهیرود را الزامی برشمرد و گفت: این برنامه به ما می گوید کجا هستیم و قرار است به کجا برسیم.
🔹وی تأکید کرد: این چشم انداز به ما کمک می کند تمام ظرفیت های بالقوه مرز را بالفعل نماییم.
🔹استاندار با تأکید بر این که روزمرگی آسیب زاست، اقدامات انجام شده در مرز را قابل تقدیر خواند و متذکر شد: روزمرگی به معنای حرکت لاک پشتی داشتن و عادی کار کردن است، ما برای استفاده بیشتر از مرز، نیاز به سرعت عمل داریم.
🔹قناعت اظهار داشت: ما در رقابت با دو استان همجوار، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان هستیم، اگر چه در حال حاضر عقب نیستیم و شرایط مان خوب است اما باید بهتر از این باشیم.

🔹وی با تأکید بر کنار گذاشتن نگاه های بخشی، متذکر شد: ایجاد تحول و تغییر در این مرز، کار جمع ماست که باید در کنار هم مسایل را پیگیری و دنبال کنیم.
🔹به گفته وی؛ اگر قرار است مرز استان، حرف اول را در کشور در بحث مراودات مرزی با افغانستان بزند، این خود ما هستیم که باید این توفیق را رقم بزنیم.
🔹استاندار با اشاره به شرح وظایف اعضای شورای مبادلات مرزی گفت: مسایل مختلف باید به صورت موردی در کارگروه های ذیل شورا مورد نقد و بررسی کارشناسی قرار بگیرند و بعد از چکش کاری در شورا مطرح شده به تصویب برسند.
🔹قناعت آمادگی کامل خود برای پیگیری مسایل و مشکلاتی که در داخل استان حل و فصل نمی شوند را اعلام نمود.
🔹وی متذکر شد: در اقدامات و برنامه ها باید جایگاه ویژه ای برای مرزنشینان قایل شویم و ساکنان روستاهای اطراف باید از این مراودات اقتصادی بهره مند شوند.
🔹به گفته وی؛ رونق اقتصادی در مرز، هدف اصلی ما از هر اقدام است.
🔹استاندار از برنامه ریزی های صورت گرفته در استان در زمینه چینش مقدمات لازم برای برگزاری نشست با والی فراه گفت و تصریح نمود: نماینده وزارت امور خارجه در استان که مشاور استاندار نیز می باشد، باید در اولین فرصت، مذاکراتی با سفیر و سرکنسول ایران در افغانستان داشته باشد.
🔹قناعت ادامه داد: در این جلسات باید برای برگزاری نشست دو جانبه استاندار خراسان جنوبی و والی فراه برنامه ریزی شود.
🔹وی از اعضای شورا خواست، مقدمات را برای انعقاد تفاهم نامه همکاری دو استان فراهم نمایند.
🔹شایان ذکر است؛ این جلسه با حضور نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران کل ستادی و استانی، امام جمعه، فرماندار و شماری از مسئولان شهرستان سربیشه برگزار شد.