🔹معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی از دستور ویژه استاندار برای حل مشکلات کارخانه فولاد قاینات گفت.
عابدی با بیان این مطلب در جلسه بررسی مشکلات راه اندازی طرح فولاد قاینات خاطرنشان کرد: رفع موانع موجود و راه اندازی این پروژه در اسرع وقت از اولویت های کاری حوزه اقتصادی استان می باشد.
🔹وی با تأکید بر این که فولاد قاینات از طرح های جهش تولید در استان است، متذکر شد: اهتمام همه دستگاه های مرتبط بر کمک به پیشرفت هر چه بیشتر کار در این طرح است.
🔹معاون استاندار با بیان این که در این جلسه دو موضوع مهم برقرسانی و گازرسانی به این پروژه طرح و بررسی شد، تصریح نمود: بر اساس مصوبات این جلسه، مقرر شد دو شرکت گاز و برق منطقه ای خراسان، ظرف مدت یک هفته، مشکلات موجود را برطرف نمایند.
🔹عابدی تأکید کرد: از متولیان امر در مجموعه کارخانه فولاد انتظار می رود که روند کارهای باقیمانده را شتاب ببخشند تا پروژه در مدت وعده شده به بهره برداری برسد.
🔹شایان ذکر است: طرح فولاد در دو بخش احیا (آهن اسفنجی) و فولاد اسفنجی با سرمایه گذاری ۸ هزار میلیارد ریال در شهرستان قاینات در حال اجراست، فاز اول این طرح در قالب تولید آهن اسفنجی با ظرفیت سالانه ۸۰۰ هزار تن، تا پایان امسال به بهره برداری می رسد و شرکت ایمیدرو برای راه اندازی فاز دوم کارخانه و تولید فولاد اسفنجی با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن سالانه، تا سال آینده برنامه ریزی کرده است.
🔹راه اندازی این طرح، برای ۴۰۰ نفر به طور مستقیم و بیش از هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی به همراه دارد.