بانوان وزنه بردار خراسان جنوبی، در نخستین حضور خود در مسابقات وزنه برداری بزرگسالان قهرمانی کشور که از ۱۶ تا ۱۹ تیرماه در اصفهان برگزار شد، نتایج ارزشمندی را کسب نمودند.
علی ناصری، رییس هیات وزنه برداری خراسان جنوبی با اعلام این خبر گفت: در این مسابقات که با حضور ورزشکاران ۲۲ استان و با عنوان یادواره شهدای مبارزه با مواد مخدر در شهر اصفهان برگزار شد، تیم وزنه برداری بانوان خراسان جنوبی، متشکل از ۵ ورزشکار، یک سرپرست تیم و دو مربی حضور داستند که در دسته های وزنی ۵۵ و ۸۷+ کیلوگرم در گروه B این مسابقات به ترتیب خانمها معصومه فخر و نگار امرودی به رتبه سوم این گروه دست یافتند.
این در حالی است که بخش وزنه برداری بانوان کمتر از یکسال است که فعالیت خود را در استان شروع کرده و این اولین حضور وزنه برداران و مربیان زن استان در یک رویداد مهم کشوری می باشد و ورزشکاران ما توانستند در نخستین حضور خود، نتایج و امتیازات قابل قبولی را نسبت به برخی از دیگر استان‌های با سابقه در این رشته از خود بجای بگذارند.
در این رقابت‌ها خانمها فاطمه سامانی، معصومه فخر، زهرا خسروی نوقاب، نیلوفر دهقان زاده و نگار امرودی به عنوان ورزشکار؛ محدثه شخمگر (سرپرست تیم) و سهیلا سلیمانی و فریده کاوه (مربیان تیم) حضور داشتند.
گفتنی است در حال حاضر وزنه برداری بانوان در شهرستان های بیرجند و قاینات با فعالیت مستمر ۵ مربی و ۱۵ ورزشکار به صورت جدی دنبال می شود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور