🔹بیکی فرماندار شهرستان نهبندان در دیدار رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان به همراه هیات امنای بقای متبرکه این شهرستان گفت :از زمان شیوع ویروس کرونا وقف ابعاد گسترده تری در سطح استان به ویژه در شهرستان نهبندان پیدا کرده و اقدامات بسیار خوبی در زمینه کمک های مومنانه شکل گرفته است.

🔹وی با اشاره به نذوراتی که در قالب وقف و کمک های خیر خواهانه اهدا شده است افزود :در جهت هدایت و سازماندهی موقوفات بایستی تلاش ویژه ای در اداره کل اوقاف استان و مجموعه های شهرستانی انجام شود.

🔹بیکی ادامه داد:سازماندهی و هدایت موقوفات باید متناسب با نیاز ها ی منطقه و شهرستان ها در نظر گرفته، ودر همین جهت نیات خیرخواهانه افراد برای رفع مشکلات سوق داده شود.

🔹فرماندار شهرستان نهبندان با اشاره به هدایت موقوفات در جهت استفاده صحیح برای مرتفع کردن نیاز ها بیان کرد: از ظرفیت خوب موقوفات می توان در بازه هایی که دچار مشکلات خاص می شویم استفاده کرد.

🔹وی با بیان اینکه وقف صدقه جاریه است اظهار کرد: آثار و برکات این کار خیر خواهانه در سراسر عمر انسان ساری و جاری خواهد بود.

🔹بیکی با اشاره به مشکلاتی که بقاع متبرکه با آن رو به رو هستند عنوان کرد: پیشنهاد میکنیم جلسه ای با محوریت بررسی مشکلات حوزه بقاع با حضور مدیران مرتبط دستگاه های اجرایی برگزار و براساس چارچوب های صحیح در رفع مسالمت آمیز مشکلات گام های موثری برداشته شود.

🔹فرماندار شهرستان نهبندان ادامه داد: با توجه به شرایط کرونایی باید از ظرفیت خوب زیر ساخت های الکترونیکی جهت دریافت نذورات استفاده شود اما تاکنون بستر مناسبی در این زمینه لحاظ نشده است.

🔹وی تصریح کرد : عملیات های عمرانی که در حوزه بهسازی بقاع انجام می شود باید متناسب با ظرفیت ها بوده تا کاربری هدفمندی داشته باشد.

🔹بیکی بیان کرد: ایجاد طرح های عمرانی در بقاع باید به گونه ای باشد که ضمن رفع نیاز ها زمینه را برای اشتغال زایی بقاع نیز فراهم آورد.

🔹فرماندار شهرستان نهبندان ادامه داد:بسیاری از وقفیات در جهت درست و هدفمند و یا حتی مطابق با نیت واقف مورد استفاده قرار نمی گیرد و رها می شود که باید به این موضوع رسیدگی کرد.

🔹وی اظهار کرد: بخشی از ظرفیت موقوفات باید در جهت فعالیت های اقتصادی باشد و از توجه صرف به فعالیت های عمرانی پرهیز شودتا منبع درآمد پایداری برای بقاع ایجاد شود همچنین مسیر دریافت نذورات باید برای واقفان مشخص شود و از ظرفیت رسانه و شبکه اجتماعی برای اطلاع رسانی بیشتر در این حوزه بهره برد.