این دیدار با حضور نماینده مردم شهرستان های قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی، فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام استان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، فرماندار بیرجند و جمعی از مدیران انجام شد.
🔹دکتر قناعت قبل از حضور در یادواره شهید محمود کاوه، در محل مجتمع غدیر با مادر و خواهران بزرگوار این شهید گرانقدر دیدار کرد.
🔹شایان ذکر است؛ شهید محمود کاوه، متولد یکم خردادماه ۱۳۴۰ است که در بدو تشکیل سپاه به عضویت سپاه مشهد درآمد.
🔹کاوه یکی از جوان‌ترین فرماندهانی است که هدایت جنگ ایران و عراق را به عهده گرفتند.
🔹روزی که جنگ آغاز شد او یک جوان ۱۹ ساله بود اما ۳ سال بعد فرماندهی تیپ ۱۵۵ ویژه شهدا را بر عهده گرفت، تیپی که از کلیدی‌ترین یگان‌های سپاه بود و به واسطه موفقیت‌ ها و انجام عملیات خارق‌العاده با فرماندهی شهید کاوه، به لشکر ویژه ارتقاء یابد.
🔹آزادسازی سد بوکان و جاده ۴۷ کیلومتری آن، آزادسازی جاده صائین‌دژ به تکاب، آزادسازی محور استراتژیک پیرانشهر به سردشت که به عنوان مرکزیت و نقطه ثقل عناصر ضد انقلاب به‌شمار می‌آمد و منجر به انهدام مرکز رادیوئی آنها و فتح ارتفاعات مهم مرزی منطقه «آلواتان» و آزادسازی زندان «دوله‌ تو» و کشته شدن بیش از ۷۵۰ نفر از این عناصر شد، از جمله نبردهای تهاجمی‌ای بود که توسط محمود کاوه و همرزمان او در تیپ ویژه شهدا طرح‌ریزی و به اجرا گذاشته شد.
🔹محمود کاوه در ۱۱ شهریور ماه ۱۳۶۵ و در حین عملیات کربلای۲ به فیض شهادت نایل آمد.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور