🔹معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: در قانون بودجه یک درصد از اعتبارات هر دستگاه برای ایجاد زیرساخت ها در حوزه پدافند غیرعامل اختصاص دارد.
🔹به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ طالبی با بیان این مطلب در پنجمین جلسه شورای پدافند غیرعامل استان، خاطرنشان کرد: تهدیدات انسان ساختی در جوامع انسانی وجود دارد و هیچ جامعه ای نیست که تحت هیچ تهدیدی نباشد.
🔹به گفته وی؛ برای به حداقل رساندن این تهدیدها از امکانات و روش هایی بدون استفاده از سلاح دفاعی استفاده می شود که انجام این کار از جمله راهکارهای پدافند غیر عامل است.
🔹وی با تأکید بر اینکه با استفاده از روش های پدافند غیرعامل هزینه های مالی و انسانی و خسارت ها به حداقل می رسد، تصریح کرد: باید از دو اصل پراکندگی و مکان یابی درست در اجرای پروژه ها به خوبی استفاده کنیم.
🔹معاون استاندار اظهار داشت: بهره گیری هرچه بیشتر از روش های پدافند غیر عامل، تجهیزات و امکاناتی نیاز دارد.
🔹طالبی ادامه داد: با فراهم شدن این تجهیزات و امکانات می توان از آسیبب های احتمالی جلوگیری کرد.
🔹شایان ذکر است؛ ارائه عملکرد سالانه کمیته ها و کارگروه ها در راستای ابلاغ برنامه مورد نظر به شورای پدافند استان تا ۱۵ فروردین سال آینده، تأمین و تداوم حداقل آب مورد نیاز گلخانه های استان در راستای اجرای طرح نهضت گلخانه ای به استناد مصوبه شورای توسعه و برنامه ریزی استان از جمله مصوبات این جلسه بود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور