🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: مهمترین وظیفه همه ما، کار برای مردم است.
قناعت با بیان این مطلب در نشست مسئول نمایندگی ولی فقیه، فرمانده و معاونین سپاه انصارالرضا(ع) استان خاطرنشان کرد: خراسان جنوبی، بهترین مردم را دارد و باید قدر این عزیزان را بدانیم که با وجود محرومیت ها و کاستی ها، همیشه همراه و همسو با نظام می باشند.
🔹وی ادامه داد: خراسان جنوبی، جا برای کار، فراوان دارد و این ما هستیم که با جدیت باید پیگیر مسایل استان باشیم.
🔹به گفته وی؛ برای ما زمان، به دقیقه رسیده و فرصتی برای از دست دادن نداریم لذا باید از تمام وقت و انرژی برای پیگیری مسایل استان استفاده کنیم.
🔹استاندار به نقش مدیران در این زمینه اشاره کرد و گفت: کار اصلی ما تعالی استان است و کوتاهی مدیران ، باعث عدم پیشرفت و توسعه می شود.
🔹قناعت با تأکید بر این که استعدادها و ظرفیت های استان به خودی خود تحول ایجاد نمی کنند، تصریح نمود: برای جذب منابع از مرکز در راستای بهره برداری هر چه بیشتر از ظرفیت های استان، مدیران ما باید ولایتمدار، پاکدست، انقلابی، کاربلد و جسور باشند.
🔹وی متذکر شد: همانطور که در جلسه معارفه هم عنوان شد، مهمترین کاری که در دستور کار داریم، کادرسازی و استفاده از نیروهای جوان کاربلد متخصص انقلابی در حوزه های مدیریتی استان است.
🔹به گفته وی؛ما در عرصه های بین المللی مدام در حال فتح سنگرها و پیشرفت های روزافزون هستیم اما در عرصه های داخلی به دلیل وجود افراد غیرمتخصص و ناتوان در پست های کلیدی، توفیقات مان کم می باشد.
🔹استاندار شرایط کشور را خاص خواند و گفت: از اول انقلاب تا الان سه رکن اصلی قوه مجریه، سازمان برنامه و بودجه، وزارت اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی که به اقتصاد گره خورده اند، دست گروهی خاص بوده به همین جهت معیشت مردم را با مشکل موجه کرده اند.
🔹قناعت اظهار داشت: افرادی که به تفکرات غربی تکیه داشتند، می خواستند با فشار به مردم ثابت کنند که نظام اسلامی، ظرفیت لازم را برای ایجاد معیشت و رفاه مردم را ندارد.

🔹وی تأکید کرد: وظیفه دولت این است که پاسخگوی مشکلات مردم باشد و طی این مدت کوتاه هم عملکردها بیانگر این واقعیت است که مردم به توانمندی دولت دل بسته اند.
🔹حجه الاسلام والمسلمین نوفرستی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی نیز با تأکید بر این که سپاه، بازوی اجرایی دولت در پیشرفت و تعالی است، گفت: در گام دوم انقلاب ، دولت اسلامی شاخصه های خاصی دارد و همه مسئولان آن انقلابی و با فکر بلند می باشند.
🔹سردار قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان هم در ادامه به تشریح مأموریت ها و وظایف این مجموعه پرداخت و تصریح نمود: همراهی با دولت در کلیه بحران ها و شرایط از مأموریت های سپاه پاسداران می باشد.