#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

🔹استاندار خراسان جنوبی بر توجه ویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مجلس شورای اسلامی به حوزه بهداشت و درمان استان تأکید کرد.
🔹به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ دکتر قناعت با تأکید بر این مطلب در دیدار رئیس مجمع خیرین سلامت و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی که با حضور نماینده مردم شهرستان های قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی انجام شد،خاطرنشان کرد: با وجود همه تلاش هایی که در گذشته صورت گرفته، خراسان جنوبی به لحاظ امکانات و زیرساخت های بهداشتی و درمانی در مضیقه است.
🔹وی متذکر شد: فاصله خراسان جنوبی به لحاظ امکانات و تجهیزات بهداشتی و درمانی با استان های فرخوردار بسیار محسوس می باشد که البته این موضوع، نافی اقدامات صورت گرفته در گذشته نیست اما جبران آن، اهتمام ویژه دولت و مجلس را می طلبد.
🔹به گفته وی؛ تمام تلاش باید بر این متمرکز شود که سطح محرومیت های استان در حوزه بهداشت و درمان را کم کنیم و درد مردم را در این زمینه التیام بخشیم.
🔹استاندار ضمن تقدیر از اقدامات مجمع خیرین سلامت در استان و تأکید بر ادامه این فعالیت ها و ویژه دیدن خراسان جنوبی در پروژه های بهداشتی و درمانی، به تشریح شرایط استان و کمبودهای این حوزه پرداخت.
🔹قناعت از بیمارستان ایرانمهر به عنوان تنها بیمارستان تخصصی سرطان استان نام برد و گفت: تأمین امکانات و تجهیزات مورد نیاز این مجموعه از جمله شتاب دهنده خطی، سیستم اکسیژن ساز و … مطالبه ماست که ضمن دیده شدن در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و مجمع خیرین سلامت به وزارتخانه نیز منتقل شده و پیگیری شود.

🔹وی، اساسی ترین مشکل استان را کمبود شدید پزشکان متخصص و عمومی عنوان کرد و متذکر شد: علاوه بر کمبود پزشک متخصص در رشته های اطفال، داخلی و بیهوشی ، استان به لحاظ پزشک عمومی هم با کاستی مواجه می باشد.
🔹به گفته وی؛ کمبود متخصص بیهوشی باعث شده در اغلب مراکز درمانی استان، عمل جراحی انجام نشود که این موضوع بسیار زجرآور است.
🔹استاندار از بعد مسافت به عنوان اصلی ترین مشکل مردم برخی مناطق استان در زمینه دسترسی به مراکز درمانی یاد کرد و اظهار داشت: احداث بیمارستان های محلی و تأمین امکانات بهداشتی و درمانی در برخی شهرهای استان بسیار ضروری است.
🔹قناعت با اشاره به بیمارستان های در حال احداث استان، خاطرنشان کرد: این پروژه ها با پیشرفت فیزیکی متفاوت در حال ساخت است و تکمیل و تجهیز آنها، اعتبارات و توجه ویژه ای را می طلبد.
🔹وی ادامه داد: برای آغاز عملیات اجرایی بیمارستان ۶۴ تختخوابی زیرکوه با حضور وزیر هم پیگیری های زیادی شده و منتظریم هر چه سریع تر محقق گردد.
🔹به گفته وی؛ تأمینMRI برای برخی بیمارستان های شهرستان ها به جهت بعد مسافتی که با مرکز استان و دسترسی به خدمات مرتبط دارند نیز از مطالبات به حقی است که می بایست مورد توجه قرار گیرد.
🔹استاندار در پایان جلسه به جمع بندی مصوبات پرداخت و گفت: مطالبات استان گردآوری می شود و طی مکاتبه ای جهت پیگیری به رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد.
🔹قناعت ادامه داد: برگزاری همایشی با حضور خیرین خراسان جنوبی در اقصی نقاط کشور و خیرین دیگر استان ها در تهران، دیدار با معاون توسعه منابع وزارت بهداشت با موضوع کمبود پزشک، دیدار با نماینده آیت الله سیستانی برای احداث بیمارستان زیرکوه و …از جمله مصوبات این جلسه است.
🔹وی تصریح نمود: تهیه فهرست پروژه های نیمه تمام استان بر مبنای پیشرفت فیزیکی و بنا به اولویت جهت پیگیری در وزارت بهداشت و درمان و نیز مجمع خیرین سلامت هم از دیگر مصوبه های این جلسه می باشد.