#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: وظیفه دستگاه‌های اجرایی استان است که ترویج مسائل فرهنگی از جمله موضوع عفاف و حجاب، رعایت شئونات اسلامی و نماز اول وقت را در دستور کار خود قرار دهند.
دکتر قناعت با بیان این مطلب در شورای امر به معروف و نهی از منکر استان که با حضور نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند اظهار داشت: اگر مدیران ما در ترویج مسائل فرهنگی و فریضه امر به معروف و نهی از منکر دغدغه‌مند شوند، قطعاً در این امر موفق‌تر خواهیم بود.
🔹وی با اشاره به اینکه باید از فضای همدلی بین سه قوه در کشور بیشترین استفاده را جهت ترویج مسائل فرهنگی، عفاف و حجاب و نیز امر به معروف و نهی از منکر داشته باشیم، اضافه کرد: در این خصوص باید سرعتی قابل قبول و منطقی داشته باشیم و از جهتی هم دچار خطا و اشتباه نشویم.
🔹استاندار با بیان اینکه تحول‌گرایی در دستور کار جدی دولت سیزدهم قرار دارد، تصریح کرد: این تحول فقط در حوزه معیشت و اقتصاد نیست، هر چند در این زمینه دولت جراحی‌ های بزرگ اقتصادی را در دستور کار دارد.
🔹قناعت افزود: در کنار تحول اقتصادی، دولت در حوزه‌های فرهنگی هم بسیار دغدغه‌مند است و در سطح کشور قرارگاه عفاف و حجاب تشکیل و شرح وظایف آن را به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ نموده است.
🔹وی با تأکید بر اینکه وظیفه دستگاه‌های اجرایی استان است که ترویج مسائل فرهنگی از جمله موضوع عفاف و حجاب، رعایت شئونات اسلامی و نماز اول وقت را در دستورکار خود قرار دهند، اضافه کرد: اگر مدیران ما در این زمینه دغدغه‌مند شوند، قطعاً در این امر موفق‌تر خواهیم بود.
🔹استاندار خاطرنشان کرد: قرارگاه حجاب و عفاف استان از نظر آیتم‌های مختلف از قرارگاه‌های برتر کشور است.
🔹قناعت با اشاره به اهمیت موضوع امر به معروف و نهی از منکر براساس آموزه‌های دینی از حدیث مولا علی(ع) در این زمینه گفت و اظهار داشت: اگر از این موضوع غفلت کنیم قطعاً مشکلات فراوانی در جهت رو به جلو و پیشرفت و تعالی نظام اسلامی ایجاد خواهد شد.

وی تأکید کرد: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیز می‌فرمایند بحث امر به معروف و نهی از منکر وظیفه شرعی، دینی و سیاسی است، لذا تکلیف ما در این زمینه مشخص می باشد.