🔻

🔹رئیس شورای اطلاع رسانی استان خراسان جنوبی بر ضرورت معرفی خدمات دستگاه‌های اجرایی در هفته دولت تاکید کرد.
ناصر خوش خبر در جلسه شورای اطلاع رسانی استان با اشاره به در پیش بودن هفته دولت اظهار داشت: هفته دولت امسال باید نسبت به سال های گذشته متفاوت باشد و معرفی دستاوردهای دولت با استفاده از ظرفیت روابط‌عمومی‌ها معنا پیدا می ‌کند.
🔹وی افزود: اگر انتظار داشته باشیم رسانه‌ها بدون ایفای نقش روابط عمومیِ دستگاه‌ها اطلاع رسانی داشته باشند، توفیقی حاصل نمی شود.
🔹معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خاطرنشان کرد: تئوری پردازی و کلی گویی در باب اهمیت روابط عمومی کافی نیست و باید در مجموعه دستگاه‌های اجرایی به ویژه مدیران، این باور شکل بگیرد که جایگاه روابط عمومی در آگاهی بخشی و معرفی خدمات دولت ممتاز است و خروجی اطلاع‌رسانی، رضایتمندی مردم از دولت و نظام جمهوری اسلامی است.
🔹خوش‌خبر ادامه داد: در آستانه هفته دولت، ضروری است روابط عمومی ها به طور جدی همراهی نمایند و مدیران نیز حمایت کنند تا اقدامات دولت در استان به درستی تبیین و اطلاع‌رسانی شود.
🔹معاون استاندار با اشاره به فرارسیدن روز خبرنگار یادآور شد: شغل شریف خبرنگاری، حرفه ای با مسئولیت اجتماعی بالا و پرهزینه است و اصل مهمِ اخلاق حرفه‌ای، لازمه این شغل است که اگر رعایت نشود، ویرانگر خواهد بود.
🔹خوش خبر تصریح کرد: رسانه ها در استان خراسان جنوبی، با تمکین به ضوابط و رعایت اخلاق حرفه‌ای به خوبی نقش اطلاع رسانی و آگاهی بخشی را ایفا می‌کنند که قابل تقدیر است.

🔹وی افزود: انتقال اخبار صحیح در چرخه اطلاع رسانی به شفافیت منجر می‌شود که اصل مهمی در حکمرانی است و در نهایت اعتماد عمومی را افزایش می دهد.
🔹رئیس شورای اطلاع رسانی استان در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر ضرورت اهدای خون در شرایط کنونی افزود: در شرایط شیوع بیماری کرونا، یکی از کمبود هایی که با آن مواجه هستیم کاهش آمار اهدای خون و در نتیجه افت ذخایر خونی است و اگرچه مردم استان خراسان جنوبی در حمایت از جامعه پزشکی و بیماران نیازمند به خون پیشگام بوده اند، اما باید بستری فراهم شود تا در این روزها نسبت به این امر خداپسندانه، اهتمام بیشتری داشته باشیم.
🔹خوش خبر گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک، همچنان باید مورد توجه و تأکید دستگاه‌های اجرایی و رسانه ها باشد تا مردم بتوانند زندگی عادی خود را ادامه دهند.
🔹شایان ذکر است: در ابتدای جلسه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ضمن ارائه گزارش از پیگیری مصوبات جلسات گذشته شورای اطلاع‌رسانی استان، به تبیین ویژگی های روابط عمومی و راهکارهای فعال تر شدن روابط عمومی های دستگاه اجرایی استان پرداخت؛ بررسی درگاه های اطلاع رسانی ادارات استان در خصوص بیماری کرونا نیز دستور کار دیگر جلسه بود که مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
🔹همچنین در این نشست، گزارشی از روند آماده سازی پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت قرائت شد.