#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

🔹معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: هیچ گونه خدماتی به مسافران نوروزی در شهر‌های زرد و آبی ارائه نمی‌شود.
فرهادی با بیان این مطلب در ستاد استانی خدمات سفر خاطرنشان کرد: بر اساس دستورالعمل های ستاد ملی کرونا، سفر به شهر‌های زرد و آبی محدودیتی ندارد، اما نسبت به سال‌های گذشته، سازمان‌های خدمات رسان هیچ گونه خدماتی از جمله تسهیلات سفر و اسکان برای مسافران نخواهند داشت.
🔹وی با تأکید بر فرهنگ سازی دستگاه‌های متولی برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی در این ایام افزود: در این خصوص شهرداری‌ها باید بنر‌هایی در ورودی‌های شهر‌ها برای اطلاع رسانی نصب کنند.
🔹معاون استاندار بر نظارت استفاده از ظرفیت ۵۰ درصدی ناوگان اتوبوس رانی نیز تأکید نمود.
🔹فرهادی گفت: در این مدت خودرو‌های آتش نشانی هم باید در ورودی شهر‌ها مستقر باشند.
🔹وی با بیان اینکه از ظرفیت بسیج نیز در این ایام باید استفاده شود، افزود: تمامی خودرو‌های دستگاه‌های اجرایی که دارای چراغ گردان هستند باید برای هشدار در جاده‌ها مورد استفاده قرار گیرند.
🔹به گفته وی؛ خودرو‌های امدادی باید علاوه بر جاده‌ها، در ورودی شهر‌ها هم مستقر شوند.
🔹معاون استاندار با اشاره به اینکه فرمانداران باید شرایط بهداشتی لازم را برای مسافران احتمالی در نظر بگیرند، تصریح نمود: باید برای این منظور یک نقطه از شهرستان مهیا شود که به صورت مکرر توسط شهرداری ها ضدعفونی شوند.
🔹فرهادی ادامه داد: در بقاع متبرکه هم باید فقط فضا‌های باز برای اسکان مسافران در نظر گرفته شود.
🔹وی از آمادگی کامل دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان باتوجه به شرایط جوی و حوادث احتمالی در جاده‌ها خبر داد و گفت: محدودیت‌های ترافیکی همچنان در استان ادامه خواهد داشت.
🔹در این نشست، دیگر اعضای حاضر نیز از اقدامات در دستور کار برای ارائه خدمات در ایام نوروز گفتند.