استاندار خراسان جنوبی گفت: پیشرفت و اقتدار کشور نشأت گرفته از وحدت و امنیت است که باید حفظ و تقویت شود.
واد قناعت  در نشست مشترک علما، بزرگان و متنفذین اهل تسنن و تشیع خراسان جنوبی با عنوان همایش بزرگ “امت محمد (ص) ” ضمن تبریک ایام ولادت پیامبر گرامی اسلام و هفته وحدت افزود: امروز شهرستان درمیان میزبان برادران اهل تسنن و تشیع پنج شهرستان تقریبی استان است که این میزبانی جای تشکر و قدردانی دارد.
🔹وی با بیان اینکه هفته وحدت امسال با هفته دفاع مقدس تقارن پیدا کرده، گفت: هفته دفاع مقدس یادآور رشادت‌ها، مجاهدت‌ها، ایثارگری‌ها و از خودگذشتگی های افرادی است که در هشت سال دفاع مقدس جانانه به مجاهدت پرداختند و جانفشانی کردند که باید قدردان آنان باشیم.
🔹استاندار با بیان اینکه دشمن در جنگ تحمیلی سه هدف اصلی از جمله نابودی انقلاب، نابودی محصول انقلاب یعنی نظام مقدس جمهوری اسلامی و از بین بردن تمامیت ارضی را در سر داشت، خاطرنشان کرد: صدام به دنبال تصاحب تعدادی از استان‌ های غنی و برخوردار ما بود و هدف اصلی آمریکا، اسرائیل و استکبار جهانی، نابودی انقلاب بود چرا که انقلاب اسلامی، انقلاب جدیدی بود که سیستم مدیریتی نوینی را ابداع کرد.
🔹قناعت با اشاره به اینکه در پیروزی انقلاب اسلامی تمامی مردم، قومیت‌ها و مذاهب مشارکت داشتند و شعار انقلاب “نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی” بود، گفت: دشمنان و استکبار جهانی به دنبال این بودند که انقلاب ما شکل نگیرد چرا که می ترسیدند الگوی سایر کشورهای جهان شود.
🔹وی عنوان کرد: انقلاب ما یک انقلاب جدید و نو، با حکومت و سیستم جدید در قرن بیستم بود، نوع حکومت اجرایی انقلاب ما نه مبتنی بر سوسیال دموکراسی شرق و نه مبتنی بر دموکراسی غرب بود بلکه حکومتی مبتنی بر آرای مردم، مبانی و آموزه‌های دینی که از آن به عنوان مردم سالاری دینی و جمهوری اسلامی نام می‌برند.
🔹به گفته وی؛ آمریکا و انگلیس از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون ۱۷ تا ۲۰ فتنه از جمله توطئه تجزیه طلبان، توطئه خلق عرب، جریان کور فرقان، هشت سال جنگ تحمیلی، جریان منافقین با ترور ۱۷ هزار نفر، فتنه کوی دانشگاه، کودتای نوژه و فتنه‌های ۷۸ و ۸۸ را علیه ما طراحی کردند که هریک از این فتنه‌ها اگر در هر کشوری رخ می‌داد، آن کشور و هیئت حاکمه سرنگون می‌شد اما کشور ما همچنان روی پای خود ایستاده و حرکت آن رو به جلو است.
🔹استاندار با تأکید بر اینکه آخرین فتنه دشمنان اغتشاشات سال گذشته بود که هیچ کدام از فتنه‌های ابتدای انقلاب تاکنون به عمق فتنه سال گذشته نمی‌رسد، متذکر شد: فتنه اغتشاشات سال گذشته چند بُعدی به لحاظ سیاسی، اقتصادی، رسانه‌ای، فرهنگی، امنیتی، روانی، دینی و قومیتی بود که از آن به عنوان فتنه و جنگ ترکیبی نام می‌برند.
🔹قناعت با بیان اینکه دشمن جنگ ترکیبی تمام عیار را علیه ایران راه انداخته‌، افزود: ایران اسلامی علیرغم این فتنه‌ها روی پای خود ایستاده چرا که دست خداوند بالای سر این انقلاب و مردم است.
🔹به گفته وی؛ امروز انقلاب اسلامی نه تنها به مسیر پیشرفت و تعالی خود ادامه می‌دهد بلکه به الگوی سایر کشورهای جهان تبدیل شده‌ است.
🔹وی با ذکر این نکته که امروز انقلاب اسلامی محور مقاومت برای کشورهای جهان اسلام شده‌ و در حال محصول دهی است، افزود: کشورهای جهان اسلام زیر سیطره آمریکا و انگلیس نمی‌روند و روی پای خود ایستاده‌اند، مقاومت می‌کنند و نمی‌گذارند منابع آنان توسط استکبار به غارت برود.
🔹استاندار با تأکید بر اینکه امروز وظیفه اصلی همه ما خدمت و حفظ وحدت در جامعه است، تصریح کرد: وظیفه ما مسئولان، خدمت‌رسانی و کار شبانه‌روزی برای مردم است اما وظیفه مردم شیعه و سنی و قومیت‌ها، حفظ و تقویت وحدت می باشد چرا که این اقتدار و شکوه کشور برگرفته از وحدت است.
🔹وی افزود: در حال حاضر نگاه همه آزادیخواهان جهان به پیشرفت، ترقی‌ و وحدت شیعه و سنی در ایران اسلامی است، آنان وحدت در جامعه ما را الگو و اسوه برای خودشان قرار می‌دهند.
🔹قناعت با اشاره به اینکه امروز شاهد فتح قله‌ها هستیم، گفت: مقام معظم رهبری اخیراً فرمودند که ما از بخش زیادی از مسیر با وجود شیب‌ تند عبور کرده و به قله‌ها نزدیک شده‌ایم بنابراین امروز روز خسته شدن و ناامیدی نیست.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور