بیکی گفت: مرکز جامع سلامت بخش سرداران نهبندان طی اردیبهشت ماه سال جاری آماده بهره برداری است.

🔻به گزارش روابط عمومی؛ «مجید بیکی» فرماندار نهبندان به همراه «مصطفی نخعی» نماینده مردم شهرستان های نهنبدان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی شامگاه (٩ فروردین) از بخش سرداران و روستای دهک نهبندان بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات این بخش قرار گرفتند.

🔹 فرماندار نهبندان در این جلسه با بیان اینکه در دهه ٩٠ بر موضوع اقتصاد، تولید و خودکفایی با توجه به پتانسیل های درونی از سوری رهبری تأکید فراوان شده است، گفت: تولید به عنوان رکن اساسی در خودکفایی کشور مورد نظر است، در بخش پشتیبانی ها و مانع زدایی ها مجلس و دولت باید جهادی پای کار باشند تا شعار سال محقق شود.

🔸 بیکی با بیان اینکه مقام معظم رهبری با انتخاب شعار سال، مسیر روشنی را برای مسئولان امر معرفی کردند، افزود: برای دستیابی به موفقیت ها، باید همه مردم، سرمایه گذاران و کارآفرینان و مدیران از ظرفیت ها استفاده و قوی شوند.

🔹 وی با بیان اینکه در نقاط روستایی که سبک زندگی سنتی است، باید مصرف گرایی را به حداقل و مردم تولید کننده مایحتاج زندگی باشند، عنوان کرد: سبک زندگی جامعه شهری و روستایی به نوعی مصرف کننده هست که باید با کمک آحاد مردم تولیدی هم شود.

🔸 فرماندار نهبندان با تأکید بر اینکه با برداشتن موانع پیش پای تولید تسهیل گری و نقش ویژه ای در تحقق شعار سال خواهیم داشت، بیان کرد: شعار سال راهبرد نسبی و کلی سال است و باید بتوانیم با استفاده از این چراغ به اولویت ها بپردازیم.

🔹 بیکی تصریح کرد: عربخانه نهبندان، یکی از نقاطی است که بیشترین کاهش جمعیت و افزایش مهاجرت را داشته است اما هم اکنون مهاجرت به روستا معکوس شده است چرا که زیر ساخت ها اعم از گاز انجام و ارتقاء منطقه به بخش انجام و مصوبه هیئت دولت برای ارتقاء آن صادر شد.

🔸 وی بیان کرد: مرکز جامع سلامت بخش سرداران طی ماه آینده آماده بهره برداری است، همچنین برای توسعه سالن ورزشی روستای دهک اعتبار خوبی از محل تفاهم نامه بنیاد برکت، شهرستان و اعتبار ٢٧ صدم اعتبارات ورزش برای آن پیش بینی شده و کار توسط پیمانکار آغاز و در سال جاری به اتمام خواهد رسید.

🔹 فرماندار نهبندان با بیان اینکه تاکنون سه هزار و ٨۵٠ متر طرح هادی و آسفالت معابر اصلی بخش سرداران در سال ۹۹ انجام شده است، ادامه داد: برای اجرای طرح هادی روستای دهک در سال ١۴٠٠ اعتبار پیش بینی شده که انجام خواهد شد.

🔸 بیکی تصریح کرد: برای طرح فاضلاب بخش سرداران اعتبار زیادی نیاز دارد و هشت روستا در سنوات سال ٩٠ تا ٩١ برای اجرای طرح فاضلاب پیش بینی شده بود و مقرر بود این طرح از منابع بانک توسعه اسلامی انجام شود اما هم اکنون که هشت سال گذشته هیچ کدام وارد فاز اجرا نشده است.

🔹 وی دلیل اجرا نشدن طرح فاضلاب را تکمیل نشدن پروژه های نیمه تمام عنوان کرد و گفت: هم اکنون نیز برای اجرای این طرح برنامه خاصی وجود ندارد.

🔸 فرماندار نهبندان با اشاره به مشکل قطعی اینترنت در بخش سرداران گفت: برای حل این مشکل با اداره کل ارتباطات مکاتبه شده و مشکل حل خواهد شد.