#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

به نام خدا

🔹”این مسئله حجاب و مَحرم و نامَحرم و نگاه کردن و نگاه نکردن، همه به خاطر این است که قضیه عفاف در این بین سالم نگهداشته شود. 🔹اسلام به مسئله عفاف زن اهمیت می دهد. البته عفاف مرد هم مهم است”. رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی)

🔹اسلام به عنوان کامل ترین دین الهی، ارزش های اخلاقی را متناسب با مقتضیات فطری انسان ها تعیین کرده و یکی از این ارزش ها که به صراحت در آیات عدیده ای از کلام الله مجید مورد تأکید قرار گرفته، مسئله پوشش و حجاب مردان و زنان است.
🔹عفاف و حجاب اگرچه در دیدگاه اسلام، یک شاخص مهم برای سنجش معیارهای اخلاقی جامعه به شمار می رود و به تعبیر مولا علی(علیه السلام)؛ “عفاف، رأس هر خیری است”، اما با تفسیر نادرست منادیان دفاع از حقوق زنان در جهان غرب، عاملی محدود کننده محسوب شده و سلب آزادی اجتماعی زنان و مردان را به همراه دارد.
🔹اینجانب ۲۱ تیرماه سالروز قیام غیرتمندانه مردم شریف مشهد علیه کشف حجاب رضاخانی را که سرآغاز هفته ملی عفاف و حجاب تعیین شده، به همه بانوان عفیفه و پاکدامن و مردان عفیف و مؤمن ایرانی به ویژه در استان خراسان جنوبی تبریک و تهنیت عرض نموده، سلامت رفتار، کردار و باور همگان را از ایزد منان مسئلت دارم.
🔹امید که با پیروی از سیره بزرگان دین، تأسی از منش حضرت فاطمه (سلام الله علیها ) و سرمشق گرفتن از ائمه اطهار (علیهم السلام)، بیش از پیش در راستای تعالی و کرامت زنان و مردان و در نتیجه تحکیم خانواده ایرانی گام برداریم.

🔹جواد قناعت
استاندار خراسان جنوبی