معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی بر ضرورت برپایی برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در راستای ایجاد نشاط اجتماعی تأکید کرد.
طالبی با تأکید بر این مطلب در نشست برنامه ‌ریزی هفته فرهنگی استان که به منظور همفکری و هماهنگی دستگاه های فرهنگی استان پیرامون نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی در اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی برگزار شد، خاطرنشان کرد: با وجود تلاش های دشمنان در قالب جنگ ترکیبی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی، ضرورت دارد برای ایجاد فضای شاد و آرام در جامعه با برپایی برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی مناسب در قالب هفته فرهنگی استان اقدام شود.
🔹وی تصریح کرد: نخستین نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی استان همزمان با هفته فرهنگی خراسان جنوبی از ۲۴ لغایت ۲۸ دیماه برگزار می شود.
🔹معاون سیاسی استاندار با اشاره به اجرای ۱۶ برنامه محوری در هفته فرهنگی استان، اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی انجام شده ۱۶ برنامه محوری در استان برای تقویت روحیه نشاط و امید برگزار خواهد شد.
🔹طالبی با تأکید بر این که برنامه‌های موردنظر با رویکرد ایجاد نشاط اجتماعی و با محتوای کیفی و کمی پیش ‌بینی شده، ادامه داد: برنامه های محوری این رویداد، جشنواره ملی زن روستایی و عشایری، بزرگداشت مفاخر استان، موسیقی مقامی، نمایشگاه صنایع‌دستی و گردشگری و… می باشد.
🔹مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و دبیر برگزاری هفته فرهنگی استان نیز از مشارکت حدود ۱۶ دستگاه اجرایی و متولی حوزه فرهنگ در این جشنواره و نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی استان خبر داد و گفت :برگزاری این نمایشگاه خروجی عملکرد دستگاه ها در بخش فرهنگی است.
🔹شاه وردی افزود: برنامه ریزی شده تا نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی استان از تاریخ ۲۴ تا ۲۸ دی ماه در دو زمان صبح و بعد ازظهر پذیرای بازدید کنندگان باشد.
🔹وی اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، مسابقات ورزشی، موسیقی آیینی و سنتی، قصه گویی، نمایش تئاتر خیابانی و… را از برنامه های این هفته برشمرد.
🔹به گفته وی؛ رونمایی از لوح ثبت کلاه پولی به عنوان میراث ناملموس استان از مهمترین برنامه های نمایشگاه دستاورد های فرهنگی استان می باشد.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور