🔹استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: سرانه کمک های مردمی به عتبات عالیات، در خراسان جنوبی بالاتر از میانگین کشوری است.
جواد قناعت با بیان این مطلب در جلسه دیدار رئیس ستاد عتبات عالیات کشور که شامگاه سه شنبه صورت گرفت، خاطرنشان کرد: مردم خراسان جنوبی در کمک به عتبات عالیات پیشگام هستند و سرانه کمک هر فرد در این استان بالاتر از میانگین کشوری است.
🔹وی تصریح کرد: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته، سال گذشته روستای برکوک ما در شهرستان قاینات رتبه اول کمک های مردمی را در سطح کشور از آن خود کرده بود.
🔹به گفته وی؛ این عشق و ارادت مردم خراسان جنوبی به ائمه طاهرین(ع) مثال زدنی است.
🔹استاندار اظهار داشت: اگرچه خراسان جنوبی از لحاظ شاخص جمعیت یا مسائل معیشتی و اقتصادی نسبت به سایر استان‌ ها رتبه‌های پایین‌تری دارد اما به واسطه تدین مردم در کمک به اعتاب مقدسه جزو استان‌های برتر است.
🔹قناعت متذکر شد: یکی از دلایلی که خراسان جنوبی مثل برخی استان های کشور دستخوش بسیاری از آسیب‌های اجتماعی نشده، رویکرد ولایتمداری و اعتقاد خاص مردم به ائمه اطهار (ع) است.
🔹وی از سهم بسزای خراسان جنوبی در ساخت صحن امام محمد باقر(ع) حرم امامین کاظمین گفت و تأکید کرد: اینکه خراسان جنوبی، استان معین برای احداث این پروژه کلیدی تعیین شده، نشان از پیشینه درخشان اقدامات استان و مشارکت مردم دارد.
🔹استاندار به ظرفیت های بکر خراسان جنوبی اشاره کرد و از اقداماتی گفت که در راستای بهره برداری از آنها صورت گرفته است.
🔹قناعت ادامه داد: مهمترین برنامه ای که طی این مدت در دستور کار بوده، جذب سرمایه گذاران دارای اهلیت و صلاحیت است که بتوانند با کمک به تکمیل زنجیره ارزش ظرفیت های موجود، از این طریق توسعه خراسان جنوبی را شتاب ببخشند.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور