پوسترهای رویداد مد و لباس «اصیلا» و اولین دوره سوگواره عکس عاشورایی مولای عطشان در خراسان جنوبی رونمایی شد.

 رونمایی از این رویدادها ه در حاشیه جلسه ستاد عفاف و حجاب استان و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی انجام شد.

معاون استاندار خراسان جنوبی در این نشست از برگزاری رویداد خلاقیت و ایده‌پردازی مد و لباس «اصیلا» در استان خبر داد.

سید محمدرضا طالبی گفت: رویداد خلاقیت و ایده‌پردازی مد و لباس از اول مرداد تا پایان شهریور امسال در خراسان جنوبی اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: در همین راستا در نیمه دوم مهرماه رویداد تبلیغی – تبیینی، کارگاه آموزشی و کرسی‌های آزاد اندیشی نیز برگزار می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به ضرورت حمایت از طرح‌های برتر مد و لباس برای عرضه به بازار گفت: در ادامه این راه، رویداد نمایشگاهی و عرضه محصولات مقارن با دهه فجر انقلاب اسلامی اجرا می‌شود.

وی به درخواست‌ها و مطالبه‌های مردمی در حوزه عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: این رویداد خلاقیت به منظور ارائه مدها و لباس‌های اسلامی برای استفاده عموم مردم است.

حجت‌الاسلام “یوسف غلامی” مدرس کشوری حوزه عفاف و حجاب نیز در این جلسه به تحلیل‌های روان شناختی و جامعه شناختی در زمینه حجاب پرداخت.

همچنین اولین سوگواره استانی عکس مولای عطشان با کمک تشکل‌های مردمی در خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

هدف از برپایی این سوگواره عکس عاشورایی به تصویر کشیدن سنت‌های دیرینه و پیشینه مراسم مذهبی در خراسان جنوبی است و هنرمندان می‌توانند تا هفتم مرداد آثار خود را ارسال کنند تا پس از داوری در نمایشگاهی به نمایش درآید.