#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

🔹رئیس جمهور در ستاد ملی کرونا عنوان کرد: دولت تمام تلاش و توان خود را در زمینه فعالیت اقتصادی و معیشتی به کار بسته و افتتاح هایی که در روزهای پنجشنبه توسط دولت انجام می شود، نشان از تحرک و تلاش دولت در این زمینه است.
🔹حجت الاسلام و المسلمین روحانی اضافه کرد: در شرایط فعلی نیازهای بهداشتی و پزشکی در اولویت است و وزارت بهداشت و درمان، وزارت صمت و دیگر دستگاه‌ها در این زمینه تلاش می‌کنند.
🔹رییس جمهوری با بیان اینکه حدود ۵ ماه از همه‌گیری ویروس کرونا گذشته، گفت: هم ما و هم دنیا از این ویروس تجربه روشنی داریم و به این نتیجه رسیده ایم که تمرکز باید بر نظام سلامت و بهداشت باشد وکاری کنیم که نیازی به مراجعه مردم به بیمارستان ها نباشد.
🔹روحانی ادامه داد: رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، آموزش و در بعضی وقت ها تعطیلی اجتماعات برای سلامت مردم در نظر گرفته شد ولی رعایت نظام بهداشتی در اولویت است.
🔹رییس جمهوری با بیان اینکه اگر نظام بهداشت دچار مشکل شد به ناچار باید نظام درمان جایگزین شود، اظهار داشت:‌ البته در روزهای اول شیوع کرونا همه دنیا به سمت محدودیت و ممنوعیت مانند عدم خروج از خانه، بسته شدن کسب و کارها و نرفتن به مسافرت حرکت کرد که چاره ای هم نبود اما در ادامه مشخص شد که ممنوعیت‌ها و محدودیت‌ها خود در بعضی از زمان‌ها مشکل آفرین است. زیرا زمانی که تولید و توزیع متوقف شود، زندگی مردم مختل می‌شود و همه به این نتیجه رسیدند که باید به سمت بازگشایی پیش بروند و همه کشورها فعالیت‌های خود را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دستور کار قرار دادند.
🔹روحانی خاطرنشان کرد: اکنون همه کشورها ماسک زدن را اجباری کردند و حتی جریمه و افزایش جریمه داشتندبه عنوان مثال اعمال جریمه از ۱۵۰ یورو به ۵۰۰ یورو را در برنامه خود قراردادند که نشان از اعمال سختگیرانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای همه است.
🔹وی با بیان اینکه ناظران باید با استحکام رعایت پروتکل‌های بهداشتی را پیگیری کنند، توضیح داد: نباید تخلفی صورت بگیرد و حتی برای ماه محرم که تصمیم گیری و برنامه‌ریزی شده، تأکید شد افرادی که مسوولیت دارند، باید به رعایت و اجرای پروتکل‌های بهداشتی نظارت کنند

روحانی عنوان کرد: یکی از مسائل مهمی که امروز بحث کردیم و مردم نیز باید مطلع باشند، مسأله سوگواری در ماه محرم‌ است. در مراسم‌های ماه محرم فاصله‌گذاری اجتماعی باید رعایت شود؛ تراکم جمعیت در یک فضای کوچک باید کنار گذاشته شود.
🔹روحانی با تأکید بر این که در مراسم‌های ماه محرم پروتکل‌های ابلاغی وزارت بهداشت باید کامل رعایت شود، افزود: ضد عفونی باید انجام شود مردم نیز همه باید ماسک بزنند، طولانی بودن زمان عزاداری ممکن است ما را در مسیر شیوع قرار بدهد، لازم نیست عزاداری ۳ تا ۴ ساعت باشد، بلکه می تواند یک زمان کوتاه‌تری، یک تا ۲ ساعت در نظر گرفته شود.