🔹رئیس جمهور گفت: به جوانان استان خراسان جنوبی و شهرستان طبس می‌گویم که امروز دولت آمادگی دارد در خدمت شما و صاحب نظران دانشگاهی باشد و مسائل را دنبال می‌کند.
آیت الله رئیسی با بیان این مطلب در جمع مردم شهرستان طبس در آستانه مقدس امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) خاطرنشان کرد: افتخارم این است که با مردم و عزیزان این منطقه آشنایی داشته و نمایندگی مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری را دارم، مسائل این که اولویت‌داراست، ان شاء الله در این سفر مورد توجه قرار می‌گیرد.
🔹وی با اشاره به این که این سفر و سفرهای دیگر که در واقع بدون تشریفات معمول انجام می‌شود، گفت: به دنبال این هستیم که وقت مردم کمتر گرفته شود و بتوانیم اصل کار را دنبال کنیم.
🔹به گفته وی؛ حضور ما و دوستانمان بدون تشریفات در استان‌ها برای این است که از نزدیک با مسائل آشنا شویم، اولویت‌ها را مشخص کرده و برای رفع مشکلات با اولویت دست به اقدام و عمل شویم، آنچه برنامه دولت است حضور در استان‌ها و احصاء مشکلات اولویت‌دار می باشد.
🔹رئیس جمهور اظهار داشت: با این حجم بالای نیروی انسانی کارآمد در استان خراسان جنوبی ، خودشان می‌توانند مظهر خیلی از خلاقیت‌ها و ابتکارات باشند و گره‌ها را بگشایند.
🔹آیت الله رئیسی افزود: خداوند متعال به ما توفیقی دهد که بتوانیم با اخلاص در خدمت مردم باشیم تا گره‌ها از زندگی مردم به لطف پرورگار گشوده شود.
🔹وی خطاب به مدیران و دست اندرکاران حاضر در جمع تأکید کرد: هر فعل و اقدام‌ شما در جهت گره‌گشایی از کار و زندگی مردم، به افزایش اعتماد به کارآمدی نظام و نظام اداری کشور تبدیل می‌شود و این پشتوانه بسیار ارزشمندی است.
🔹رئیس جمهور با تأکید بر اینکه فعال شدن ظرفیت‌های معدنی خراسان جنوبی در دستور کار قرار دارد ، افزود: وزیر صمت در این سفر حضور دارند تا بررسی‌های مقدماتی را انجام داده و برخی کارها را دنبال ‌کنند.

🔹آیت الله رئیسی با بیان اینکه وضعیت شهرستان طبس به گونه‌ای است که محصول چهار فصل دارد اضافه کرد: در این شهرستان خرما و محصولات سردسیری به عمل می‌آید که یک ویژگی و مزیت به شمار می رود.
🔹وی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی از پهناورترین استان‌های کشور به لحاظ سرزمینی است، گفت: شهرستان طبس به لحاظ گردشگری، ظرفیت مطلوبی دارد که می‌تواند فعال شده باعث اشتغال و رونق شود.
🔹به گفته وی؛ وزیر راه و شهرسازی که از قبل وضعیت راه‌های خراسان جنوبی را بررسی نموده، بهسازی راه‌های شهرستان طبس را در دستور کار دارد.
🔹رئیس جمهور ادامه داد: خراسان جنوبی ظرفیت‌های معدنی بسیار خوبی دارد که فعال شدن آن به رونق تولید و ایجاد اشتغال در کشور و منطقه کمک می‌کند.
🔹آیت الله رئیسی بیان کرد: من در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی و زلزله طبس در دوره جوانی به شهر طبس سفر داشته‌ام و چند شب در این منطقه ماندیم.
🔹وی گفت: در جریان خدمات‌رسانی به مردم شریف شهرستان طبس، شهید صدوقی و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیز حضور داشتند که ما با جمعی از طلبه‌ها برای کمک به مردم زلزله‌زده آمدیم.
🔹به گفته وی؛ به برکت انقلاب اسلامی کارهای زیادی هم در این منطقه و در خراسان جنوبی انجام شده و هیچ شهر، بخش و روستایی شرایط قبل را ندارد و این از برکت تلاش جهادگران و مجاهدانی بوده که برای توسعه و آبادانی کار کرده‌اند.
🔹رئیس جمهور اظهار داشت: با همه تلاش‌ها، برخی مشکلات وجود دارد که البته مردم نشان داده اند می‌توانند کمبودها و مشکلات را به فرصت‌ها تبدیل کنند.
🔹آیت الله رئیسی بیان کرد: به لطف خدا، ائمه اطهار (ع)، اخلاص مردم و خانواده معظم شهدا گشایش ‌هایی ایجاد می‌شود، ما شاهدیم که خداوند متعال عنایتش را شامل حال ما کند و مشکلات یکی پس از دیگری حل خواهد شد.
🔹وی گفت: آن چه ضرورت دارد، اول شناخت مشکل و مسئله‌شناسی، دوم شناخت راهکارهای برون رفت از مشکلات و حل مسئله، سوم تعیین اولویت‌ها و چهارم عزم و اراده جدی برای کار میدانی و اقدام و عمل است که همه اینها به اعتماد عمومی، مشارکت عمومی و در یک کلمه افزایش سرمایه اجتماعی در کشور تبدیل می‌شود.