#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

خراسان جنوبی کارشناس حوزه حمل و نقل تاکسیرانی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند گفت: نرخ تاکسی‌های تلفنی، اینترنتی و بی سیم شهر بیرجند در سال جدید، تا ۵۰ درصد افزایش یافت.

بذرافشان، به رسانه‌های گروهی اعلام کرد: بر اساس نرخ نامه‌ای که از آغاز سال ۱۴۰۱ از سوی این سازمان به تمامی دفاتر تاکسی‌های تلفنی، اینترنتی و بی سیم شهر بیرجند ابلاغ شده، ورودی این تاکسی‌ها ۶ هزار تومان است و سپس به ازای هر کیلومتر از مسیر، ۷۵۰ تومان از مسافر اخذ می‌شود.

وی افزود: همچنین بر اساس این ابلاغیه، ورودی تاکسی‌های گردشی و خطی سطح شهر، ۲ هزار تومان است و به ازای هر کیلومتر از مسیر، ۲۵۰ تومان از مسافر اخذ می‌شود.

کارشناس حوزه حمل و نقل تاکسیرانی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند گفت: همچنین تمامی این نرخ‌ها برای تاکسی‌های تلفنی، اینترنتی، بی سیم ، گردشی و خطی از ساعت ۲۲ تا ۶ صبح، ۲۰ درصد افزایش دارد.

بذرافشان یادآور شد: گشت‌های کنترل خطوط سازمان هر روزه بر عملکرد رانندگان نظارت دارند و همشهری‌ها می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را با ذکر کد و یا شماره پلاک تاکسی به شماره‌های ۳۲۳۳۸۰۳۴  و ۳۲۳۳۸۰۳۵  گزارش دهند.