🔻استاندار خراسان جنوبی :
🔸برای ارتقاء موقعیت هلال احمر تلاش می کنیم

🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: با توجه به اهمیت موضوع،برای ارتقاء موقعیت هلال احمر استان تلاش می کنیم.
ملانوری با بیان این مطلب در دیدار مدیرعامل و معاونین جمعیت هلال احمر استان خاطرنشان کرد: هلال احمر، سازمانی مردم نهاد و بین المللی است که وابستگی به هیچ بخش و حوزه ای ندارد و صرفاً در زمینه خدمت به مردم اقدام می کند.
🔹وی با اشاره به حوزه فعالیتی هلال احمر، تصریح نمود: کار داوطلبان هلال احمر زمانی آغاز می شود که حادثه، آسیب، الم و دردی بر جامعه وارد می شود لذا کار این مجموعه، کار در شرایط سخت است.
🔹به گفته وی؛ جمعیت هلال احمر، فرصت و موقعیت خوبی برای خدمت به خلق است.
🔹استاندار به اقلیم و وضعیت جغرافیایی استان اشاره کرد و گفت: خراسان جنوبی مثل استان های همجوارش کرمان، یزد و سیستان و بلوچستان، گرفتار انواع حوادث و بلایای طبیعی و غیرطبیعی می باشد.
🔹ملانوری افزود: جاده های طولانی در کویر، طوفان، سیل، زلزله و… پیامدهای قابل تأملی را برای این استان ها رقم زده اند.
🔹وی تصریح نمود: وسعت و پهناوری خراسان جنوبی به همان اندازه که فرصت و قابلیت دارد، تهدید نیز به همراه دارد.
🔹استاندار ضمن تبریک به داوطلبان جمعیت هلال احمر به جهت توفیق خدمت در این حوزه از تلاش های صورت گرفته در راستای رفع مشکلات مردم در حوادث استان تقدیر کرد.
🔹ملانوری به جای خالی وقفیات در زمینه هلال احمر در استان اشاره کرد و گفت:وقف، ظرفیت بسیار بزرگی است که می تواند درآمدهایی پایدار برای هلال احمر ایجاد نماید.
🔹وی تأکید کرد: می توان با ایجاد انگیزه و ترغیب واقفان، نیت موقوفه ها را به این سمت سوق داد.

شایان ذکر است: مدیر عامل و معاونین جمعیت هلال احمر استان در ابتدا به تشریح حوزه اختیارات و وظایف این مجموعه پرداختند و از اقداماتی گفتند که برای آمادگی در برابر بحران ها صورت داده اند.