🔹استاندار خراسان جنوبی بر تسهیل شرایط تردد گردشگران و تجار در مرز ماهیرود تأکید کرد.
؛ قناعت با تأکید بر این مطلب در جلسه دیدار سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هرات افغانستان خاطرنشان کرد: این اقدام با ارائه خدمات گسترده تر و ایجاد زمینه های لازم برای صدور ویزا در مرز مقدور و میسر است.
🔹وی، مرز را فرصتی مناسب برای توسعه خراسان‌ جنوبی خواند و گفت: وجود چهار بازارچه مرزی در چهار شهرستان استان، ظرفیت بسیار بالقوه ای است که باید به خوبی از آن بهره برداری کرد.
🔹استاندار تصریح نمود: با فضای کار، کوشش و تلاشی که بر کشور حاکم است و عزمی که برای خروج از وضعیت رکود اقتصادی و مشکلات معیشتی وجود دارد، باید از همه ظرفیت ها در این زمینه استفاده کنیم.
🔹قناعت با اشاره به فعالیت های مرز ماهیرود، خاطرنشان کرد: با وجود همه اقدامات صورت گرفته، هنوز نتوانسته ایم از تمام توانمندی ها و ظرفیت های مرز ماهیرود استفاده کنیم.
🔹وی درخصوص علت این ناتوانی در بهره برداری از ظرفیت های ماهیرود، متذکر شد: بخشی به ما برمی گردد که این فرصت را آن طور که باید، ندیده ایم و بخشی هم به تحولات آن سوی مرز مربوط می شود.
🔹استاندار با تأکید بر این که الان وقت آن رسیده که از این ظرفیت حداکثر استفاده را ببریم، گفت: در اولین فرصت، جلسه دو جانبه ای با والی فراه در مرز ماهیرود خواهیم داشت تا در زمینه توسعه مراودات و مبادلات تجاری بحث و تبادل نظرهای لازم صورت گیرد.

🔹قناعت اظهار داشت: این دیدار می تواند به انعقاد تفاهم نامه های همکاری منجر شود تا ما بتوانیم در قالب آنها از فضای ایجاد شده در افغانستان برای استان استفاده کنیم.
🔹وی بهسازی راه ماهیرود- فراه را از برنامه‌های اولویت دار استان عنوان کرد و گفت: این راه به تسهیل روابط دو استان خراسان جنوبی و فراه کمک می کند، لذا اجرای آن باید با استفاده از منابع ملی شتاب گیرد.
🔹به گفته وی؛ موضوع اعتبارات ملی این پروژه به طور ویژه دنبال خواهد شد.
🔹سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هرات افغانستان نیز در این دیدار به تشریح آخرین وضعیت افغانستان پرداخت و تأکید کرد: علیرغم همه اتفاقات، کشور افغانستان فرصت خوبی است که باید از آن در راستای توسعه خراسان جنوبی استفاده شود.
🔹صدیقی فر به عمر ۷۵ ساله کنسولگری ایران در افغانستان اشاره کرد و افزود:از نظر شرح وظایف و کمیت و کیفیت کارها، کنسولگری ایران در افغانستان، اصلاً با دیگر کشورها قابل مقایسه نیست.
🔹وی اجرای هر چه سریعتر جاده ماهیرود- فراه را خواستار شد و درخصوص تأمین نیرو در هرات توسط کنسولگری جمهوری اسلامی ایران، برای صدور ویزای گردشگران و تجاری که قصد دارند از مرز افغانستان وارد ایران شوند، قول مساعد داد.