🔹معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: همزمان با برگزاری کنگره ملی۱۷ هزار زن شهیده،جانباز و آزاده کشور از مقام شامخ ۶ شهیده استان نیز تجلیل به عمل خواهد آمد.
ناصر خوش خبر در جلسه برنامه ریزی و هماهنگی کنگره ملی ۱۷ هزار زن شهیده، جانباز و آزاده کشور گفت: در راستای تجلیل از مقام شامخ ۶ زن شهیده گرانقدر، سلسله برنامه هایی در استان برگزار خواهد شد.
🔹وی به رونمایی کتاب در حال تألیفی در همین زمینه در استان اشاره کرد و گفت: از این کتاب که قرار است با محوریت شهیده های زن استان تألیف گردد، رونمایی خواهد شد.
🔹معاون استاندار از لزوم فضا سازی مناسب برای ارائه تمثال مطهر شهیده های زن استان در ایام برگزاری کنگره گفت و تصریح نمود: این کار با محوریت بنیاد شهید و امور ایثارگران و بنیاد حفظ و آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس صورت خواهد پذیرفت.
🔹خوش خبر به بحث مستندسازی زندگینامه ۶ شهیده استان اشاره کرد و گفت: در این زمینه بنیاد حفظ و آثار و ارزش های دفاع مقدس باید با بهره گیری از تجارب ارزشمند گذشته خود نسبت به تولید محتوا اقدام نمایند.
🔹وی از تشکیل سه کمیته در راستای برگزاری هر چه باشکوه تر این کنگره ملی خبر داد و گفت: در این راستا سه کمیته اجرایی، هماهنگی و فرهنگی، تبلیغات و تهیه محتوا تشکیل می شود.
🔹معاون استاندار به لزوم دقت نظر در تولید محتوا برای جذب بیشتر قشر جوان اشاره کرد و گفت: محتوای تولید شده باید به روز و برای نسل جوان تأثیرگذار باشد.
🔹خوش خبر در خصوص نحوه برگزاری سلسله برنامه های استان با توجه به شرایط کرونایی موجود گفت: برگزاری جلسات و برنامه ها به شکل حضوری یا غیر حضوری، تابع شرایط کرونایی استان در آن ایام می باشد.

🔹وی به وظیفه خطیر کمیته فرهنگی ،تبلیغات و تولید محتوا اشاره کرد و اظهار داشت: باید با انسجام کامل و با بهره گیری از ظرفیت صدا و سیما، رسانه های مکتوب، پایگاه های خبری و فضای مجازی، نسبت به اطلاع رسانی کنگره اقدام گردد.
🔹معاون استاندار متذکر شد: در صورت نیاز، با محوریت فرمانداران، کمیته های متناظر در شهرستان های بیرجند، طبس، بشرویه و قاینات که پیکر پاک و مقدس شهیده های زن استان در آنحا به خاک سپرده شده اند، شکل خواهد گرفت.
🔹خوش خبر گفت: با محوریت منابع طبیعی و همکاری نیروی مقاومت بسیج نیز درختکاری به نیت شهیده های زن در سطح استان صورت می گیرد.
🔹وی جمع آوری بانک اطلاعاتی شهدای زن استان را از وظایف اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران عنوان کرد و ادامه داد : بنیاد شهید و امور ایثارگران، باید با نگاهی فرهنگی، به تولید محتوای لازم اقدام نمایند.
🔹لازم به ذکر است؛ استان خراسان جنوبی دارای ۶ شهیده زن می باشد که در شهرستان های طبس ، بشرویه، بیرجند و قاینات به خاک سپرده شده اند.