مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌های خراسان جنوبی از بودجه ۱۲ هزار میلیارد ریالی این سازمان در سال جاری خبر داد.

سید محمد اسماعیل فاطمی در گردهمایی شهرداران خراسان جنوبی گفت: در دوره جدید علاوه بر اهداف و وظایف کلی، برای سه هدف ایجاد درآمدزایی از طریق فعالیت‌های اقتصادی در سطح استان و کشور، کمک و پشتیبانی به شهرداری‌ها و کمک به توسعه زیر ساخت‌های استان در راستای سیاست‌های دولت مردمی، ایران قوی برنامه‌ریزی شده است.

به گفته وی بودجه سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان از ۶۰۲ میلیارد ریال سال ۱۴۰۰ به ۹۷۸ میلیارد ریال در سال ۱۴۰۲ ارتقا یافت که سال گذشته با تلاش مضاعف، ۱۰۰ درصد آن محقق شد.

وی با اشاره به این موضوع که از سال ۱۴۰۰ تا پایان سال ۱۴۰۲ تحقق بودجه رشد ۱۳۵ درصدی داشته است، خاطر نشان کرد: در سال ۱۴۰۳ بودجه مصوب این سازمان ۱۲ هزار میلیارد ریال است.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری هاو دهیاری‌های خراسان جنوبی در ادامه افزود :۱۳۵ میلیارد ریال مطالبات قطعی شده از دستگاه‌های مختلف بوده است که در سال ۱۴۰۲ حدود ۸۵ درصد آن پرداخت شده است.

وی به برنامه‌ریزی این سازمان برای توسعه بخش‌های املاک، سرمایه‌گذاری و بازرگانی اشاره و تصریح کرد: در سال ۱۴۰۲ با افزایش دارایی‌های سازمان از جمله در حوزه املاک، تملک و خرید سرانه دارایی سازمان به میزان کل ۱۹ سال از تأسیس سازمان در خراسان جنوبی افزایش داشته‌ایم و امیدواریم در سال پیش رو، شاهد توسعه بیشتر استان و ورود به پروژه‌های سرمایه گذاری کلان با مشارکت شهرداری‌ها باشیم.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور