🔹دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: بهترین راهکار فرهنگی برای تعمیق حجاب، تکیه بر گفتمان هویت خانواده است.
سید مجید امامی با بیان این مطلب در کارگروه اجتماعی و فرهنگی سلامت زنان و خانواده و ارائه و بررسی طرح زیست عفیفانه استان اظهار کرد: امروز چهار گفتمان حجاب اختیاری، قانون، رهاسازی و خانواده در موضوع حجاب با یکدیگر رقابت می‌کنند.
🔹وی با تأکید بر اینکه بهترین راهکار فرهنگی برای تعمیق حجاب، تکیه بر گفتمان هویت خانواده است، افزود: بدنه جامعه و خانواده با دو بال محله و مسجد باید به این اقناع برسد که فکری به حال آینده‌اش بکند و به این جمع‌بندی برسد که این وضعیت بی‌حیایی و برهنگی بنیاد خانواده را بر باد می‌دهد.
🔹دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با تأکید بر اینکه خانواده ایرانی به دنبال بقا و ماندگاری است، ادامه داد: در حوزه حجاب باید این خانواده را وارد میدان کنیم و به لحاظ گفتمانی باید رابطه و همنشینی مفهومی بین بقای خانواده، پوشش و حیا با تکنیک‌های افکار عمومی برقرار کنیم.
🔹امامی با بیان اینکه مفصل روی الگوهای فرهنگی خانواده کار می‌کنیم، اظهار داشت: برگزاری جشن فرشتگان، الگوی دختری، پویش من بابایی‌ام و پویش خواهری و برادری که باز تولید غیرت و مسئولیت می‌کند از جمله این اقدامات است.
🔹وی با اشاره به اجرای پویش خواهری و برادری همزمان با ولادت حضرت معصومه (س)، افزود: در زمینه حجاب و عفاف چندین برنامه با عناوین مختلف پیش‌بینی شده که از میان آنها می‌توان به پویش به رسم زینب (س)، جشنواره گوهرشاد، نخستین جشنواره ملی خانواده و فرهنگ عامه اشاره کرد.
🔹به گفته وی؛ در عرصه دانشگاه یکی از ایده‌های خلاقانه که می‌تواند موفقیت‌ آمیز باشد ایده خانه مد دانشجویی است که در دانشگاه‌های استان خراسان جنوبی هم می‌توان راه‌اندازی کرد.
🔹دبیر شورای فرهنگ عمومی عنوان کرد: به برگزاری رویدادهای نمایش لباس و فشن‌شو زنانه در استان‌ها در صورتی رعایت شرایطی(عدم فیلم‌برداری و تبلیغ آن) مجوز می‌دهیم.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور