فرماندار بیرجند گفت: اعتبارات استانی فرمانداری بیرجند در دولت سیزدهم ۲۱۰ درصد و اعتبارات ملی آن ۴۰۰ درصد افزایش داشته است.

علی فاضلی‌فرد  کرد: طی ۲ سال گذشته و به همت دولت سیزدهم ۵۸۳ طرح عمرانی با اعتبار ۲۷ هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال در شهرستان بیرجند به بهره‌برداری رسیده‌ است.

وی افزود: در این مدت آغاز عملیات اجرایی ۱۱۴ طرح عمرانی با ۱۹ هزار و ۸۰ میلیارد ریال در شهرستان آغاز شده‌ است.

فرماندار بیرجند عنوان کرد: حجم اعتبارات فرمانداری بیرجند ۲۱۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ بود که تخصیص آن هم تنها ۵۰ درصد بود ولی در اولین سال خدمت دولت سیزدهم تخصیص اعتبارات فرمانداری به ۷۵ درصد رسید.

فاضلی‌فرد از افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۴۸ طرح عمرانی به مناسب هفته دولت در شهرستان بیرجند خبرداد و گفت: از این تعداد ۱۴۱ پروژه با اعتبار ۱۱ هزار و ۸۵۶ میلیارد ریال افتتاح می‌شود و همچنین عملیات اجرایی هفت طرح عمرانی با اعتبار هشت هزار و ۶۴۶ میلیارد ریال آغاز خواهد شد.

وی با ذکر این نکته که تامین مسکن از دغدغه‌های دولت انقلابی و مردمی سیزدهم است، خاطرنشان کرد: در این خصوص در شهرستان بیرجند ۴۰ هزار و ۹۶۸ متقاضی داشتیم که از این تعداد ۲۶ هزار و ۸۸۴ نفر واجد شرایط سه گانه شناخته شده‌اند که برای ۱۰ هزار و ۱۵۵ نفر کار تامین زمین انجام شده‌ است.

فاضلی‌فرد افزود: در دهه فجر امسال هزار واحد مسکونی در سایت زعفرانیه بیرجند به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی در خصوص تامین زمین برای طرح جوانی جمعیت در شهرستان بیرجند هم گفت: در این طرح سه هزار و ۳۲۲ نفر ثبت‌نام که هزار و ۲۹۸ واجد شرایط هستند، از محل الحاق ۱۰۶ هکتار جدید به سایت زعفرانیه کار تامین زمین برای این متقاضیان انجام خواهد شد.

وی با اشاره به تحقق ۱۲۲ درصدی اشتغال شهرستان در طول دولت سیزدهم، اظهار کرد: در این مدت بهره‌برداری از ۶ طرح صنعتی در شهرستان بیرجند انجام شده‌ است.

فرماندار بیرجند از فعال سازی ۱۶ واحد تولیدی راکد در شهرستان بیرجند در طول خدمت دولت سیزدهم خبرداد و گفت: اقدامات دولت سیزدهم به گونه‌ای است که استان و شهرستان به کارگاه سازندگی تبدیل شده‌ است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور