رییس حوزه هنری خراسان جنوبی گفت: اکران فیلم های جشنواره مردمی فیلم عمار امشب هفتم بهمن ماه با اکران فیلم «هفت سال اینجا» در خراسان جنوبی آغاز می شود.

مجید کریمیان  اظهارکرد: اکران فیلم های جشنواره مردمی فیلم عمار امشب هفتم بهمن ماه با اکران فیلم «هفت سال اینجا» آغاز می شود.

رییس حوزه هنری خراسان جنوبی گفت: مستند ۵۲ دقیقه‌ای «هفت سال اینجا» به کارگردانی سید مصطفی سید الحسینی، روایتی از سید رسول موسوی از مجاهدین و مبارزین عراقی است که در سال ۱۳۶۰ به همراه تعدادی از اعضای خانواده خود به ایران فرار می‌کند. او بعد از حضور در ایران به عنوان رزمنده و نیروی شناسایی داوطلبانه به جبهه اعزام می شود.

کریمیان با بیان اینکه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ فیلم در خراسان جنوبی اکران خواهد شد، اظهار کرد: اکران فیلم های جشنواره مردمی فیلم عمار از مرکز استان تا دورترین نقاط روستایی خواهد بود و تلاش ما بر این است که فیلم های جشنواره در نقاط محروم استان نیز نمایش داده شود.

وی با تأکید بر اینکه جشنواره فیلم عمار در واقع یک جشنواره مردمی است، گفت: اکران فیلم ها توسط گروه های جهادی، هیئت های مذهبی و در مساجد و مدارس و هر کجا که امکان و شرایط فراهم باشد، انجام می شود.

رییس حوزه هنری خراسان جنوبی اظهار کرد: جشنوار مردمی فیلم عمار از سال ۸۸-۸۹ در تقابل با جریان فتنه با این دغدغه که چگونه می توان با استفاده از ابزار رسانه و تولیدات تصویری به انقلاب اسلامی کمک کرد، شروع شد و تا به امروز نیز توفیقات زیادی داشته است.

کریمیان با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰ هزار نقطه اکران فیلم های جشنواره مردمی فیلم عمار در کشور داریم، یادآور شد: همه این موارد ثمره یک جریان پاک، متعهد و دینی در عرصه هنری است که امیدواریم توفیقات آنان همواره استمرار داشته باشد.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور