استاندار خراسان جنوبی گفت: انتقال آب از دریای عمان و پروژه راه آهن بیرجند به عنوان دو ابرپروژه خراسان جنوبی در مسیر اجرا است.

 جواد قناعت گفت: انتقال آب از دریای عمان و راه آهن به عنوان دو ابر پروژه زیرساختی استان در مسیر اجرا قرار گرفته است.

استاندار خراسان جنوبی به تشریح مباحث دیدارش با رئیس جمهور پرداخت و اظهار کرد: مراحل مسیریابی و تهیه نقشه طرح انتقال آب از دریای عمان به استان توسط شرکت ایمواسکو در حال انجام است و طی هفته‌های آینده با حضور مدیرعامل ایمواسکو بازید میدانی از این طرح مهم و زیرساختی استان انجام خواهد شد.

قناعت با بیان اینکه در این دیدار گزارش آخرین وضعیت طرح راه آهن زاهدان – بیرجند – یونسی – مشهد ارائه شد، گفت: این طرح زیرساختی از مهمترین و بزرگترین طرح‌های زیرساختی حوزه ترانزیت و حمل و نقل کشور و منطقه است که منشأ خدمات گسترده و توسعه ملی و منطقه‌ای در شرق کشور خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی افزود: این طرح مهم در حال حاضر از محل اعتبارات تهاتر نفتی تأمین اعتبار شده و رئیس جمهور هم در این دیدار بر اهمیت و ضرورت این طرح تأکید ویژه داشتند و خواستار پیگیری جدی برای تسریع در روند اجرای این طرح مهم توسط استاندار و وزارت راه و شهرسازی شدند.

قناعت یادآور شد: رئیس جمهور دستور ویژه‌ای برای پیگیری مسائل طرح راه آهن زاهدان – بیرجند – یونسی – مشهد به مسئول دفترشان دادند که پیرو این دستور عصر امروز جلسه‌ای در وزارت نفت برای رفع موانع نحوه تأمین منابع این طرح مهم انجام شد که هماهنگی لازم هم بین وزارت نفت، وزارت راه و شهرسازی، پیمانکاران و استان انجام شد.

وی اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک شاهد عملیات اجرایی این طرح زیرساختی مهم در استان باشیم.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در آستانه تنفیذ حکم رئیس جمهور امروز توفیقی حاصل شد که دیداری با حجت الاسلام رئیسی داشته باشیم، ادامه داد: در این دیدار گزارشی از آخرین وضعیت اقدامات و برنامه‌های دولت در حوزه‌های اقتصادی، عمرانی و زیرساختی در سطح استان ارائه شد.

وی با ذکر این نکته که در این دیدار گزارشی کامل از مهمترین طرح‌های در دست اجرای استان ارائه شد، افزود: گزارشی از افتتاح و بهره‌برداری بخش فولادسازی شرکت فولاد قائنات، آغاز عملیات اجرایی چند طرح بزرگ معدنی، افتتاح و بهره‌برداری از طرح توسعه کویر تایر، روند اجرای باندهای دوم، آغاز عملیات اجرایی خط انتقال گاز از دشتک زابل به نهبندان و سربیشه و توفیقات استان در اجرای طرح نهضت ملی مسکن بیان شد.