ساختمان انبار تحت کلید گمرک در مرز ماهیرود با سرمایه‌گذاری ۳۲ میلیارد تومانی بخش خصوصی در شهرستان سربیشه به بهره‌برداری رسید.

استاندار خراسان جنوبی روز پنجشنبه در ادامه سفر به منطقه مرزی ماهیرود و با حضور نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران کل ستادی و استانی، امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسوولان شهرستان سربیشه این ساختمان را افتتاح کرد.

اجرای این پروژه سال گذشته با سرمایه‌گذاری ۳۲ میلیارد تومانی شرکت رادین انرژی اطلس آغاز و امروز به‌طور رسمی افتتاح شد.

ساختمان انبار تحت کلید گمرک با زیربنای ۲۲ هزار مترمربع در زمینی به مساحت ۲۱ هزار مترمربع ساخته شده است و در زمینه انبارداری، بازرگانی و حمل و نقل فعالیت‌های گسترده‌ای دارد.

بهره‌برداری از این مجموعه در مرز مشترک ایران و افغانستان زمینه اشتغال مستقیم ۳۵ نفر را فراهم کرده و برای ۸۰ نفر اشتغالزایی غیرمستقیم داشته است.

همچنین در ادامه در راستای توسعه زیرساخت‌های رفاهی در مرز ماهیرود، عملیات اجرایی پروژه مجتمع اقامتی با حضور استاندار خراسان جنوبی آغاز شد.

این پروژه با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و در قالب یک مجموعه  اقامتی – تفریحی و رفاهی، هایپرمارکت، رستوران و اتاق‌های نمایشگاهی اجرا می‌شود.

مجتمع اقامتی در مرز ماهیرود با زیربنای سه هزار مترمربع در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع احداث می‌شود و براساس برنامه‌ریزی سرمایه‌گذار، در صورت مهیا بودن شرایط، این پروژه در مدت یک سال به بهره‌برداری می‌رسد.

سرمایه گذاری ۶ میلیارد تومانی بخش خصوصی در این پروژه، زمینه اشتغال ۱۵ نفر را به‌صورت مستقیم در زمان بهره‌برداری به همراه دارد و میزان اشتغال غیرمستقیم و غیرثابت نیز بستگی به میزان خدمات‌دهی مجموعه دارد.

همزمان با برنامه حضور در مرز ماهیرود نشست استاندار خراسان جنوبی با تجار ایرانی و افغانستانی نیز در این منطقه برگزار شد.

جواد قناعت با همراهی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران کل ستادی و استانی، امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسوولان شهرستان سربیشه با کارگران بازارچه مرزی ماهیرود دیدار چهره به چهره داشت و پای صحبت آنان نشست.

استاندار خراسان جنوبی امروز برای بررسی میدانی زیرساخت‌ها و وضعیت مبادلات تجاری در مرز رسمی ماهیرود به شهرستان سربیشه رفت و از قطعه سوم محور سربیشه – درح – میل ۷۸، پایانه مرزی ماهیرود (میل ۷۸)، عملیات اجرایی پروژه نصب و راه‌اندازی دستگاه ایکس‌ری در مرز ماهیرود و درب خروج واحد صادرات در گمرک ماهیرود بازدید کرد.

همچنین با حضور استاندار خراسان جنوبی، نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران کل ستادی و استانی، امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسوولان شهرستان سربیشه ساختمان اداری مرزبانی در مرز رسمی ماهیرود به بهره‌برداری رسید.

قرار است شورای ساماندهی مبادلات مرزی و کارگروه توسعه صادرات استان با حضور قناعت در منطقه مرزی ماهیرود تشکیل جلسه دهد.

استاندار خراسان جنوبی در اولین سفر شهرستانی خود به شهرستان مرزی نهبندان و سپس به شهرستان‌های قاینات و فردوس سفر کرد و امروز به مرز رسمی ماهیرود در شهرستان سربیشه رفت.

خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و شهر سربیشه در ۶۶ کیلومتری بیرجند است.

استان خراسان‌ جنوبی ۳۳۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد و ولایت فراه و گمرک ابونصر فراهی در افغانستان هم‌مرز با شهرستان سربیشه در خراسان‌ جنوبی است.

خراسان جنوبی چهار شهرستان مرزی دارد و گمرک و پایانه مرزی ماهیرود به عنوان سومین معبر رسمی ایران با افغانستان در شرق کشور شناخته می‌شود.