#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

🔹معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی از افزایش ۴۹ درصدی اعتبارات شهرداری‌های استان خبر داد.
؛ عباس زاده با اعلام این خبر در همایش شوراهای اسلامی شهر و روستای استان خاطر نشان کرد: در قانون بودجه سال جاری ۸۳۸ میلیارد تومان اعتبار برای شهرداری‌های استان مصوب شده که این میزان اعتبار، نقش مهمی در توسعه فعالیت‌های عمرانی شهرداری‌ها خواهد داشت.
🔹وی با اشاره به اینکه سال گذشته از طریق وزارت کشور ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح‌های عمرانی به شهرداری‌ ها و دهیاری‌های استان اختصاص یافت، اظهار امیدواری کرد؛ این اعتبارات در سال جاری، افزایش چشمگیری داشته باشند.
🔹معاون استاندار متذکر شد: سال گذشته از محل اعتبارات جزء سه تبصره ۱۶ قانون بودجه کشور در خصوص اعطای تسهیلات کم بهره به روستاییان در حوزه‌های توانمندسازی و اشتغال، حمایتی و معیشتی و نیز انشعابات و تأسیسات ۲۸ میلیارد تومان به استان ابلاغ شده است.
🔹عباس زاده افزود: تاکنون هزار و ۴۹۸ نفر متقاضی مبلغ ۱۷ میلیارد تومان تسهیلات را از این محل دریافت نموده اند.
🔹وی از فرماندران شهرستان های ۱۱ گانه استان خواست؛ با توجه به محدودیت زمانی، پیگیری های لازم را برای جذب حداکثری تسهیلات تا پایان اردیبهشت ماه انجام دهند.
🔹معاون استاندار اظهار داشت: سال گذشته سه دستگاه ماشین حمل زباله با اعتبار ۴۶۰ میلیون تومان و ۴۴ دستگاه تجهیزات حفاظت شخصی آتش نشانان با مجموع اعتبار ۶ میلیارد تومان به صورت رایگان به دهیاری‌ها و شهرداری‌های استان اختصاص یافته است.
🔹عباس زاده با بیان اینکه در مجموع سال گذشته ۳۰۵ طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر ۳۷ میلیارد تومان از سوی دهیاری‌های استان اجرا شده، خاطرنشان کرد: در این مدت ۱۳ عنوان دوره آموزشی به میزان ۱۴۸ ساعت برای دهیاران و اعضای شورای اسلامی برگزار شده است.

🔹وی به تشریح ظرفیت های شورایی استان پرداخت و گفت: در استان خراسان جنوبی ۳۱ شهر، ۲۷ بخش و ۶۳ دهستان داریم و در مجموع ۲ هزار و ۸۳۲ به عنوان اعضای شوراهای اسلامی شهرهت و روستاهای استان می باشند.
🔹به گفته وی؛ تعداد ۹۴۹ روستای استان دارای دهیاری است و ۲ هزار و ۶۷۸ نفر عضو شوراهای اسلامی این روستاها می باشند.
🔹معاون استاندار، استفاده از ظرفیت شوراهای اسلامی شهر و روستا را به عنوان نخبگان محلی و نمایندگان مردم در نقاط مختلف استان، فرصت بزرگی برای همکاری، تعامل و مشارکت مردم در راستای تحقق برنامه‌های توسعه‌ای عنوان کرد .