🔹با پیگیری های استاندار خراسان جنوبی، شرکت هواپیمایی ماهان برای سرمایه گذاری در استان اعلام آمادگی کرد.
ملانوری به جهت بهره برداری از ظرفیت های اقتصادی این شرکت ، پیشنهاداتی ارائه کرد.
🔹عصر دیروز و در جریان نشست تخصصی ملانوری استاندار خراسان جنوبی با عرب نژاد مدیرعامل شرکت هواپیمایی ماهان، این مجموعه با سرمایه گذاری در زمینه های کشاورزی و گردشگری استان موافقت نمود.
🔹استاندار در این دیدار و در ادامه مکاتبات و مذاکرات تلفنی که صورت گرفته بود،به تشریح ظرفیت های بکر استان پرداخت.
🔹ملانوری از ۴ اثر تاریخی ثبت شده جهانی گفت و با اشاره به این که خراسان جنوبی با بیش از ۹۰۰ اثر تاریخی و طبیعی دارای ثبت ملی و موقعیت جغرافیایی و اقلیمی خاص خود، به لحاظ گردشگری بسیار غنی است، سرمایه گذاری در این زمینه را سودآور خواند.
🔹وی به محصولات کشاورزی راهبردی استان اشاره کرد وتصریح نمود: توسعه صنایع فرآوری محصولات کشاورزی می تواند ضمن ایجاد ارزش افزوده برای سرمایه گذاران این حوزه، برای کشاورزان زحمتکش خراسان جنوبی نیز درآمدزایی به همراه داشته باشد.
🔹به گفته وی؛ توجه ویژه به هر کدام از محصولات زرشک، زعفران و عناب، توسعه منطقه را هم به همراه خواهد داشت که این موضوع، در آینده کاری سرمایه گذاران بسیار مؤثر است.
🔹مدیرعامل شرکت هواپیمایی ماهان در ادامه به تشریح اقدامات این حوزه در مناطق مختلف کشور پرداخت و برای حضور و سرمایه گذاری در خراسان جنوبی، اعلام آمادگی کرد.
🔹عرب نژاد با استقبال از پیشنهاد سرمایه گذاری در زمینه گردشگری در استان، تصریح نمود: به همین زودی هیئتی از متخصصین و کارشناسان مجموعه برای رصد ظرفیت های گردشگری به خراسان جنوبی اعزام می شوند.

ی ادامه داد: شرکت ماهان آمادگی ایجاد ۲-۳ کمپ بیابانی را در مناطق کویری استان خراسان جنوبی دارد.
🔹در این نشست مقرر شد؛ با تأمین آب و زمین مورد نیاز، شرکت ماهان به مثابه سرمایه گذاری هایی که در سیستان و بلوچستان، کرمان و آذربایجان کرده، در زمینه های تولید و فرآوری محصولات باغی نیز در استان، فعالیت های گسترده ای انجام دهد.
🔹تعیین بیرجند به عنوان بیس پروازی و استقرار شبانه یک هواپیما در این فرودگاه بین المللی بیرجند در ادامه سرمایه گذاری های شرکت ماهان، از دیگر مصوبات جلسه عصر روز گذشته بود.