#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: مبلغ ۲ میلیارد تومان اعتبار برای مرمت و بازسازی باغ و عمارت رحیم آباد بیرجند اختصاص یافت.
دکتر قناعت با بیان این مطلب در مراسم بازگشایی مجدد و بازدید از باغ و عمارت رحیم آباد بیرجند اظهار داشت: برای مرمت و بازسازی کامل این باغ و عمارت، ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است که ۲ میلیارد آن را ما اختصاص خواهیم داد.
🔹به گفته وی؛ برای دو تا سه هفته بعد، این مجموعه تمیز، بهسازی و بازسازی شده و گروه های نمایشی و صنایع دستی در محل مستقر شوند.
🔹وی در خصوص درخواست‌های ارائه شده در این بازدید هم اظهار داشت: جلسه‌ای با محوریت معاون هماهنگی امور عمرانی و مدیر کل بنیاد مستضعفان استان برگزار شود تا با ارائه بسته پیشنهادی، اصطبل پشت این بنای تاریخی به میراث فرهنگی اهدا گردد.
🔹استاندار تصریح نمود: بعد از برگزاری جلسات ابتدایی در استان، در نشست با مسئولان متولی در تهران، موضوع واگذاری این مکان را از طریق رئیس بنیاد مستضعغان پیگیری خواهیم کرد.
🔹قناعت همچنین خواستار پیگیری حل مشکل تأمین آب این باغ و عمارت تاریخی با همکاری شهرداری و شرکت آب و فاضلاب شد.
🔹وی با تأکید بر این که خراسان جنوبی در حوزه بناهای تاریخی و باغ ایرانی ظرفیت های خوبی دارد،اظهار امیدواری کرد؛ بتوانیم از ظرفیت‌ های گردشگری موجود در استان بیش از گذشته بهره‌مند شویم.

🔹استاندار با بیان این که مکانی‌هایی که بناهای تاریخی و درختان و باغ‌ها در کنار یکدیگر قرار دارند، مجموعه هایی زیبا و آرامبخش می باشند، خاطرنشان کرد: پتانسیلی که در این باغ وجود دارد، علاوه بر نگاه اقتصادی در جذب گردشگر و ایجاد اشتغال، می‌ تواند مکانی آرامش بخش و تسکین دهنده برای مهمانان و مردم استان باشد.
🔹قناعت عنوان کرد: در آموزه‌های دینی قدم زدن در طبیعت مایه سکینه و آرامش است، استفاده از این بناها در تسکین روح و روان بازدید کنندگان و گردشگران مؤثر است.