#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

معاون اجرایی رئیس جمهور ۶۹۷ طرح توسعه مخابراتی را به صورت متمرکز افتتاح کردکه برای اجرای این طرح ۲ هزار و ۳۸۵ میلیارد ریال اعتبار صرف شده است.

«سید صولت مرتضوی» صبح امروز و پس از بازدید از سه طرح عمرانی در سفر یک‌روز خود به خراسان جنوبی، چند طرح‌ مخابراتی این استان را افتتاح کرد.

این طرح‌ها شامل توسعه شبکه فیبر نوری ٢١ طرح، توسعه شبکه انتقال ١٩۶ طرح، نصب و راه‌اندازی توسعه پورت پرسرعت ٢٢٩ طرح، نصب و راه‌اندازی و توسعه سوئیچ – کافو نوری ۸۸ طرح، نصب و راه‌اندازی و توسعه سوئیچ – کافونوری ۵۸ طرح، توسعه شبکه کابل ۱۷ طرح، نصب، راه‌اندازی و ارتقای تکنولوژی سایت تلفن همراه ۶۸ طرح، تأمین و تجهیزات کامل بی تی اس همراه پرتابل و کامیونت برای مدیریت بحران شامل ۴ طرح است.

سید صولت مرتضوی در آیین بهره‌برداری از ۶٩٧ طرح توسعه مخابراتی استان خراسان جنوبی گفت: از این‌که در استان خراسان جنوبی اقدامات شایسته‌ای در مسیر پیشرفت و توسعه به وقوع پیوسته است، خرسندم.

وی افزود: استان خراسان جنوبی وارد مرحله‌ای دیگر از توسعه شده و اقدامات خوبی هم در بخش بهداشت و درمان، آموزش عالی، آموزش و پرورش، توسعه راه‌ها و توسعه راه‌آهن و اقدامات زیربنایی و اجرای فاضلاب‌های شهرهای استان صورت گرفته است.

معاون اجرایی رئیس‌ جمهور ادامه داد: از محل منابع عمومی مصوبات استانی ١٣٧ درصد در ۱۴۰۰ تخصیص داد شد که ۳۷ درصد بیشتر از تعهد مالی تخصیص یافته است.

بازدید از بخش مایع مدول طرح تصفیه‌خانه فاضلاب بیرجند 

مرتضوی پیش از افتتاح این طرح‌ها، از بخش مایع مدول طرح تصفیه‌خانه فاضلاب بیرجند بازدید کرد که برای اجرای آن بیش از ۲۳ میلیون یورو اعتبار در نظر گرفته شده است.

استفاده از آب تصفیه شده برای مصارف غیر شرب، امکان محافظت از مخازن آب‌های زیرزمینی، امکان استفاده از لجن تثبیت شده، امکان استفاده بهینه از پساب و ایجاد منبع آبی مطمئن، افزایش و بهبود استانداردهای سلامتی و بهداشت عمومی از جمله اهداف راه‌اندازی این تصفیه‌خانه است.

معاون اجرایی رئیس جمهور امروز سه‌شنبه برای نظارت میدانی و بررسی آخرین وضعیت پیشرفت و تحقق مصوبات سفر استانی آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و افتتاح چند طرح وارد استان خراسان جنوبی شد.

حضور در جلسه پیگیری مصوبات سفر و ستاد تنظیم بازار، بازدید از طرح‌های‌های راه‌آهن بیرجند – قائن – یونسی، تصفیه‌خانه فاضلاب بیرجند و بهسازی قنوات از جمله برنامه‌های سفر یک‌روزه مرتضوی به این استان است.

همچنین ۶۹۷ طرح توسعه مخابراتی به‌صورت متمرکز با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور به بهره‌برداری می‌رسند که اعتبار هزینه‌شده برای اجرای این طرح ۲ هزار و ۳۸۵ میلیارد ریال است.

مرتضوی در این فرصت کوتاه هم از سطح شهر بیرجند، مرکز استان خراسان جنوبی بازدید می‌کند.

رئیس جمهور در طول هشت ماه اخیر به ۲۱ استان‌ کشور شامل خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان‌ جنوبی، ایلام، کهکیلویه وبویراحمد، بوشهر، فارس، اردبیل، سمنان، زنجان، لرستان، یزد، قم، هرمزگان، گیلان، گلستان، مازندران، خراسان‌ رضوی، البرز و قزوین،آذربایجان غربی سفر کرده است.

آیت‌الله رئیسی در سومین سفر استانی دولت سیزدهم ۱۹ شهریور ۱۴۰۰، با هدف بررسی مسائل و مشکلات و تلاش برای حل آن‌ها به خراسان جنوبی سفر کرده بود.

تأمین آب، اقتصاد معدن و فعال‌سازی ظرفیت معدنی استان، بهره‌برداری حداکثری از معادن زغال سنگ با دو شرط تأمین زیرساخت‌ها و حقوق کارگران، توسعه راه‌های استان و پرداخت مطالبات پیمانکاران، تسریع طرح ریلی و تأمین اعتبار، فعال‌شدن همه بازاچه‌های مرزی استان، اقتصاد گردشگری و استفاده از ظرفیت کویر، فعال‌سازی طرح‌های نیمه‌فعال و نیمه‌تمام، توسعه کشت گلخانه‌ای از جمله موضوعات مورد تأکید آیت‌الله رئیسی در سفر به خراسان جنوبی بود.

به گفته جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی، ٢٨۵ طرح با اعتبار عمرانی ۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان و هفت هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رهاورد این سفر برای مردم استان بوده است.

همچنین از محل مصوبات سفر رئیس جمهور در مجموع  ۹۰۰ میلیارد تومان از محل منابع عمومی و به عبارتی بیش از ۱۱۴ درصد به این استان تخصیص داده شده است.

معاون اجرایی رئیس جمهور پیش‌تر اعلام کرده بود که تاکنون مصوبات ١٧ استان قطعی و ابلاغ شده و سایر مصوبه‌ها و دستورات رئیس جمهور نیز در دست پیگیری است.

سید صولت مرتضوی پیش از این برای پیگیری و نظارت میدانی بر پیشرفت و تحقق مصوبات و دستورات رئیس جمهور، به استان سمنان سفر کرده بود.