محمد علی آخوندی سرپرست فرمانداری شهرستان خوسف در گفتگو با بیان اینکه در سفر استاندار به شهرستان خوسف بیش از ۵۵ مصوبه تصویب شده است که با اجرای این موصوبات بسیاری از پروژه های نیمه کاره شهرستان به سرانجام می رسد.
وی گفت: از از میزان ۵۵ پروژه ابلاغی ۲۰ مصوبه صورت ۱۰۰ درصدی اجرای شده است و علیرغم پیگیری های انجام شده تاکنون یک پروژه توسط اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان تاکنون شروع نشده است.
آخوندی ادامه داد: ۲۷مصوبه پیشرفت بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که امیدواریم با پیگیری های انجام شده اکثر مصوبات پیشرفت کامل داتشه باشد
وی با اشاره به اینکه جهت تکمیل مصوبات به ۱۴ پروژه با تخصیص ۱۰۰ درصدی به میزان ۴۹ میلیارد ریال ابلاغ اعتبار شده است که این پروژه ها در حوزه راهداری، بنیاد مسکن، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی، دانشگاه علوم پزشکی، میراث فرهنگی و جهاد کشاورزی می باشد.
وی گفت: سالن آمفی تئاتر و استخر سرپوشیده شهر خوسف به عنوان دو پروژه مهم شهرستان می باشد که طی سالهای اخیر به عنوان مهمترین پروژه ها که نیاز مبرم شهرستان می باشد مطرح بوده که با اعتبار به ترتیب ۷ میلیارد و میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار تخصیص یافته است.
آخوندی اظهار داشت: یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز به چهارمین زمین چمن مصنوعی شهرستان در شهر ماژان تخصیص پیدا کرده که امیدواریم این پروژه نیز تا دهه مبارک فجر به بهره برداری برسد.
سرپرست فرمانداری شهرستان خوسف ادامه داد: راه روستایی روبیات به عیلکی و یوش به مزار شاه سلیمان علی (ع) و راه روستایی سلم آباد از دیگر پروژه های مهم تخصیص اعتبار داده شده می باشد که به عنوان پروژه های نیمه تمام در حوزه راه های روستایی از اولویت خاصی برخوردار می باشند.
وی با اشاره به پروژه های در دست اقدام در شهر جدیدالتاسیس ماژان نیز گفت: ورودی این شهر در حال ایمن سازی می شود که به این پروژه نیز ۵ میلیارد ریال اعتبار تخصیص پیدا کرده است
سرپرست فرمانداری شهرستان خوسف از اختصاص ۵ میلیارد ریال به پارک شهر ماژان خبر داد و افزود: پیگیری اخذ مجوز تاسیس شهرداری در این شهر به جد در دست پیگیری می باشد.
آخوندی ادامه داد: یکی از دیگر ظرفیت های شهرستان گردشگری می باشد که مجتمع آبگرم لوت نیز به عنوان یکی از مکان های گردشگر پذیر در شهرستان می باشد که کمبودهای زیرساختی در این حوزه وجود دارد.
وی از تخصیص یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به مجتمع آبدرمانی آبگرم لوت خبر داد و ادامه داد: احداث جاده خوسف به نای بند یکی از اولویت های کاری می باشد که نیازمند اعتبار ملی می باشد