، علی فرخنده اظهار داشت : با پایان مهلت ارسال آثار به دبیرخانه شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر خراسان جنوبی ۴۵۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال گردید .
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی  بیان کرد : فراخوان جشنواره شانزدهم با رویکرد هنر نوآور، خلاق، وحدت‌بخش و امیدآفرین، در بخش رقابتی و ذیل ۱۰ رشته هنری، شامل طراحی و نقاشی، طراحی گرافیک (پوستر)، تصویرسازی، عکاسی، خوشنویسی (نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ، ثلث، نقاشیخط)، نگارگری (نقاشی ایرانی، گل و مرغ، تذهیب، تشعیر)، کارتون و کاریکاتور (موضوعی و چهره)، مجسمه‌سازی، سرامیک و آبگینه هنری و رسانه‌های هنری جدید، از سوی دبیرخانه جشنواره منتشر شد.
وی با اعلام اینکه ۴۵۰ اثر از ۱۳۵ هنرمند متقاضی حضور در این رویداد هنری به دبیرخانه جشنواره رسیده است، افزود: بیشترین آثار ارسالی مربوط به شرکت‌کنندگان رشته نقاشی و طراحی است .
علی فرخنده بیان داشت : از منظر ترکیب جنسیتی هنرمندان متقاضی حضور در فجر شانزدهم، ۸۴ نفر از شرکت‌کنندگان را بانوان هنرمند و ۵۱ نفر را آقایان تشکیل می‌دهند.
وی اظهارداشت: به لحاظ میزان مشارکت هنرمندان نسبت به سال گذشته تعداد آثار رسیده از رشد ۳۰۰ درصدی برخوردار بوده و شاهد حضور فعال هنرمندان شهرستانی در شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر خراسان جنوبی بوده ایم .
فرخنده از پایان مراحل انتخاب آثار هنرمندان متقاضی حضور در فجر شانزدهم خبر داد و گفت: جلسات انتخاب و داوری آثار هنری با حضور دبیر و داوران هر بخش در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی برگزار و پس از فرایند داوری و ارزیابی آثار رسیده ۱۴۰ اثر به دبیرخانه شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر ارسال گردیده است .

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور