معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ۳۱ پایگاه خبری در استان خراسان جنوبی دارای مجوز هستند و در گستره استان فعالیت دارند.

 محمود رمضانی افزود: پایگاه‌های خبری با ارائه اخبار به‌موقع و موثق، رسالت عظیمی را در حوزه اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی ایفا می‌کنند و خوشبختانه خراسان جنوبی دارای تعداد بالای فعالان این حوزه است.

وی از صدور مجوز برای سه پایگاه خبری در سال جاری خبر داد و گفت: در جلسه هیات نظارت بر مطبوعات با پایگاه خبری اسپیدال (داوود اکبری)، بشرویه نیوز (محمد اسماعیلی اول) و قهستان نیوز (محمدامین زرگر) موافقت شد.

معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از تمدید پروانه‌های نشر تا پایان سال ۱۴۰۰ نیز خبر داد.

وی افزود: آن دسته از پروانه‌های نشر که تا پایان سال ۱۳۹۹ و سال جاری دارای اعتبار بوده‌اند به شرط آنکه از سوی مراجع ذیصلاح مانعی درخصوص تمدید پروانه نشر وجود نداشته باشد تا پایان سال ۱۴۰۰ دارای اعتبار خواهند بود.

رمضانی تصریح کرد: مشمولان این شرایط، نیازی به ارسال مدارک برای تمدید ندارند.

وی به فعالیت ۲۸ ناشر در استان خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: چاپ کتاب به عنوان یکی از ارزشمندترین محصولات فرهنگی به‌ واسطه فعالیت ناشران، محقق می‌شود و هرچه این فعالیت گسترده‌تر باشد، شاهد افزایش تعداد کتاب‌ها و از سوی دیگر ارتقای فرهنگ خراسان جنوبی هستیم.