#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: به منظور حمایت از توسعه اشتغال در شرکت‌های فعال حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان ۳۱ میلیارد تومان تسهیلات در سال جاری پرداخت می‌شود.

مصطفی بهی، امروز سه‌شنبه  در نشستی که به صورت حضوری و ویدیو کنفرانسی با حضور نماینده سازمان فناوری اطلاعات ایران برگزار شد افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای حمایت از شرکت‌های فعال حوزه فناوری اطلاعات و دفاتر پیشخوان خدمات دولت در قالب طرح‌های مختلف تسهیلات ارائه می‌دهد.

وی بیان کرد: این تسهیلات از محل منابع بند «الف و ب» تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰، برای شرکت‌های فعال در حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات همچنین دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی که دارای پروانه حقوقی هستند، پرداخت می‌شود تا بتوانند طرح‌های فناورانه خود را اجرایی کنند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی اظهار داشت: این تسهیلات در قالب حمایت از توسعه اشتغال در شرکت‌های فعال حوزه فاوا شامل شرکت‌های نوپا و غیرنوپا، حمایت از توسعه پلتفرم‌های کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات و حمایت از آموزش پرداخت می‌شود.

وی گفت: همچنین توانمندسازی و کاریابی نیروی انسانی و برگزیدگان رویدادهای نوآوری در حوزه فاوا، حمایت از توسعه بسترهای آنلاین ارائه محصولات و خدمات در واحدهای صنفی و کسب و کارهای متداول و سنتی، حمایت از طرح‌های ملی ویژه، تامین سرمایه در گردش شرکت‌های فناوری اطلاعات و حمایت از توسعه فعالیت‌های دفاتر پیشخوان خدمات دولت و ICT روستایی از دیگر اهداف پرداخت تسهیلات است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی ادامه داد: در همین خصوص نرخ بهره تسهیلات مذکور ۱۰ درصد و مدت زمان بازپرداخت تسهیلات ۳۶ ماه پس از دوره تنفس یکساله خواهد بود.

وی گفت: سهم خراسان جنوبی در این مرحله از پرداخت تسهیلات حدود ۳۱ میلیارد تومان است و دفاتر پیشخوان خدمات دولت و ICT روستایی همچنین شرکت‌های حوزه فاوا استان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه دریافت تسهیلات به پایگاه اینترنتی این اداره کل به نشانی skh.ict.gov.ir مراجعه کنند یا با شماره ۳۲۴۲۷۳۰۰ تماس بگیرند.

در این نشست با حضور تعدادی از شرکت‌های فعال حوزه فاوا و مدیران دفاتر پیشخوان استان خراسان جنوبی، تسهیلات حمایتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تشریح شد.

انتهای پیام