#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

در شبانه روز گذشته ۳ نفر در استان بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع موارد فوت به هزار و ۲۵۸ نفر رسید.

 دبیر ستاد پیشگیری و کنترل کرونا در استان گفت: روز گذشته ۲۴۷ آزمایش3نفر دیگر قربانی کرونا تشخیص مولکولی کرونا در استان انجام شد که در مجموع ۴۷ بیمار جدید و از ۳۶۱ آزمایش سریع ۵۲ مورد مثبت جدید شناسایی شد.

شریف زاده افزود: از این تعداد ۲۸ مورد از بیرجند، ۷ مورد از بشرویه ، ۳۴ مورد از طبس، از فردوس و قاین هرکدام ۵ مورد ،   خوسف و زیرکوه، سرایان و سربیشه هرکدام دو مورد  و ۱۱مورد از نهبندان  و یک مورد از درمیان شناسایی شد.

به گفته دبیر ستاد پیشگیری و کنترل کرونا در استان در حال حاضر ۱۴۴ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۴۹ نفر کرونا مثبتند.

شریف زاده با بیان اینکه از این تعداد ۱۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال یک نفر نامساعد است، گفت: در شبانه روز گذشته ۳ نفر دیگر در استان براثر این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع موارد فوت به هزار و ۲۵۸ نفر افزایش یافت.

وی افزود:  در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا در استان تا روز گذشته ۵۴۸ هزار و ۲۶۹ نفر واکسن نوبت اول، ۴۷۶ هزار و ۵۰۰ نفر واکسن نوبت دوم و ۲۴ هزار و ۴۳۳ نفر واکسن نوبت سوم را دریافت کردند.