#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از ثبت ۲۱۳ درخواست تسهیلات کرونا توسط بنگاه ها و صنوف فرهنگی ، هنری و رسانه ای در استان خبر داد .

، سید علی زمزم با بیان این که شیوع ویروس کرونا، موجب آسیب کسب و کارهای متعددی از جمله فعالیتهای فرهنگی، هنری  و رسانه ای شده است، خاطرنشان کرد: از این رو با تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا تسهیلاتی از طریق ثبت نام در سامانه کارااعطا می گردد.

وی با اشاره به این که تا ۶ مردادماه جاری، ۲۱۳ درخواست برای این تسهیلات ارائه شده است، ادامه داد: این درخواست ها شامل ۳۱۵ نفر اشتغال می باشد.

زمزم مبلغ تسهیلات درخواست های ثبت شده را ۳ میلیارد و ۸۰۴ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: تاکنون یک میلیارد و ۶۹ میلیون تومان توسط بانک ها پرداخت شده است.

گفتنی است از پرونده های ثبت شده، ۴۸ مورد صنوف فرهنگی و هنری دارای بیمه، ۷۲ مورد صنوف دارای بیمه خویش فرما یا عضو صندوق هنرمندان و ۹۳ مورد متعلق به فعالین فرهنگی، هنری ، رسانه ای و قرآنی فاقد بیمه است.

شایان ذکر است متقاضیان دریافت این تسهیلات تا ۱۵ مردادماه جهت ثبت نام در سامانه کارا با تارنمای kara.mcls.gov.ir/Home/Main_header مهلت دارند