🔹استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: استان ما، تأمین کننده امنیت کل کشور است، لذا انتظار می رود به همین اندازه، ویژه دیده شود.ملانوری با بیان این مطلب در جلسه دیدار امیر آذریان، فرمانده قرارگاه شمال شرق نیروی زمینی ارتش و هیئت همراه خاطر نشان کرد: امنیت حاکم بر منطقه، حاصل تلاش نیروهایی است که به صورت شبانه روزی در حال خدمت هستند.
🔹وی تأکید نمود: خراسان جنوبی با بیش از ۳۰۰ کیلومتر مرز مشترک با افغانستان، جزو امن ترین استان های کشور است.
🔹استاندار، ضمن تقدیر از نیروهای جان برکف امنیتی، انتظامی، ارتش و مرزبانی در حفظ امنیت استان، تصریح نمود: این عزیزان با وجود امکانات بسیار کمی که در اختیار دارند، مقتدرانه ایستاده اند تا امنیت استان و کشور حفظ گردد.
🔹ملانوری با تأکید بر این که امنیت را نمی شود با پول خرید یا حفظ کرد، گفت: تمام تلاش مان بر این است که با تأمین نیازها، به حفظ و ارتقاء این امنیت کمک کنیم.
🔹وی به اقدامات صورت گرفته در راستای بهره برداری از منابع و ذخایر استان اشاره کرد و گفت: پیش نیاز تحقق همه برنامه ها، وجود امنیت است که اگر نباشد، هیچ کدام از طرح ها به نتیجه نمی رسد.
🔹فرمانده قرارگاه شمال شرق نیروی زمینی ارتش نیز با تشریح برنامه های سفرش به خراسان جنوبی، از شرایط مطلوب استان به لحاظ امنیت گفت.
🔹امیر آذریان با اشاره به اقدامات ارتش در زمینه اجرای پروژه‌ های عمرانی در مناطق مختلف استان، از طرح های در دست ساخت در شهرستان های نهبندان و قاینات گفت.
🔹وی به برخی کاستی های موجود اشاره کرد و برای رفع آنها در راستای ارتقاء شرایط موجود، درخواست هایی ارائه نمود.